24 maja 2013

„Rowerowa Rosja” – Kuba Rybicki i Paweł Wicher

„Rowerowa Rosja” – Kuba Rybicki i Paweł Wicher
Autor: Alicja Szulborska, Licencja: Domena publiczna

27 maja o godz. 19:00 w Kluboksięgarni Głośna w Poznaniu odbędzie się spotkanie pt. „Rowerowa Rosja”. Gośćmi honorowymi imprezy będą Kuba Rybicki i Paweł Wicher. Organizatorem wydarzenia jest Poznański Klub Podróżnika.

Kuba Rybicki i Paweł Wicher zaprezentują zdjęcia z rowerowej wycieczki po Bajkale i mrożące krew w żyłach opowieści o Syberii. W marcu 2013 poznańscy podróżnicy przejechali ponad 900 km po zamrożonym, najgłębszym jeziorze świata. Przyszło im się zmierzyć z temperaturami poniżej – 30 stopni, huraganowymi wiatrami, głębokim śniegiem, trzęsieniami ziemi i straszliwym globalnym ociepleniem. Dowiemy się po co pchać się tam, gdzie nie trzeba i czemu Bajkał jest fajniejszy niż Morze Śródziemne.

Więcej informacji na temat wyprawy i Rowerowej Rosji na stronie www.rowerowarosja.pl

Jakub Rybicki – fotograf, dziennikarz i podróżnik. Kolekcjoner dziwnych czapek. Do Kazachstanu jeździł samochodem, w Mongolii na koniach, a na Kaukaz autostopem. Niestrudzony poszukiwacz prawdy, dobra i piękna. Najczęściej poszukuje rowerem, tam gdzie ciepło lub gdzie zimno, nie mogąc znaleźć złotego środka. Więcej na www.jakubrybicki.pl

Paweł Wicher – Szybki jak błyskawica, nieuchwytny niczym Struś Pędziwiatr (cecha przydatna w konfrontacji z rosyjską policją). Urodzony w Czeboksarach, za siedmioma rzekami, górami, w połowie drogi między Moskwą a Uralem. Miłośnik militariów, fachowiec od pianek poliuretanowych i polimoczników. Kolekcjoner kobiecych westchnień i gum Turbo. To wszystko w 60 kg żywej wagi. Człowiek Legenda. Pewnego dnia wsiadł na swoje dwa koła i pojechał do Aten. Był to jego pierwszy w życiu wyjazd rowerem za miasto.

Partner spotkania Poznańskiego Klubu Podróżnika: Dzika Baba na Facebooku – https://www.facebook.com/dzikababa
Wstęp: 10 zł, dzieci wstęp wolny
Strona wydarzenia: http://www.poznanskipodroznik.pl/

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też