Kostaryka

Kostaryka w pigułce

Flaga Kostaryki
Oficjalna nazwa Republika Kostaryki (Costa Rica, República de Costa Rica)
Stolica
San José
Waluta
colón (CRC)
Język
hiszpański
Liczba ludności
4 301 712
Powierzchnia
51 100m2
Religia
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Kostaryki Hotele w Kostaryce

Praktyczne informacje o Kostaryce

Placówki dyplomatyczne
Polska nie posiada w Kostaryce swojej placówki dyplomatycznej. Akredytowany jest tu polski ambasador w Meksyku. W razie kłopotów należy skontaktować się z ambasadą w Mexico City. Telefon +52 55 548 120 50.
W San Jose znajduje się Konsulat Honorowy RP. Funkcję konsula pełni pan Miguel Gerardo Munoz Nanne (kontakt w języku hiszpańskim lub rosyjskim).

Adres konsulatu:
San Jose, Curridabad
Grandailla Norte # 710
Del Instituto de la Mujer (INAMU), 500 metros al Este
Tel. + 506 2253 4646

Paszport i wiza
Na pobyt w Kostaryce przez okres krótszy niż 90 dni obywatele polscy nie potrzebują wiz wjazdowych. Dokumentem koniecznym do podróżowania jest paszport, który musi być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od dnia wjazdu do kraju. Przy wjeździe do Kostaryki należy pokazać bilet powrotny lub uprawniający do dalszej podróży oraz udowodnić, że posiada się odpowiednią ilość pieniędzy na pobyt. Przy wyjeździe należy uiścić opłatę w wysokości około 30 dolarów przy podróży samolotem oraz 5 dolarów przy podróży drogą lądową. Płatności dokonywać można tylko gotówką w dolarach lub w lokalnej walucie.
Strefa czasowy w strefie czasowej UTC -6. Nie ma tu podziału na czas letni i zimowy. Oznacza to przesunięcie o 6 godziny w tył w stosunku do czasu Greenwich i 7 godzin w stosunku do czasu polskiego.

Język
Językiem urzędowym Kostaryki jest hiszpański. Znajduje się on w powszechnym użyciu. Jedynie Murzyni i Mulaci stanowiący 5% ludności kraju i zamieszkujący głównie prowincję Limon posługują się językiem angielskim. Po angielsku można się także porozumieć z obsługa większości hoteli.

Zgłoś błąd

Kostaryka w pigułce

Praktyczne informacje
Oficjalna nazwa Republika Kostaryki (Costa Rica, República de Costa Rica)
Stolica
San José
Waluta
colón (CRC)
Język
hiszpański
Liczba ludności
4301712
Powierzchnia
511002
Religia
Ustrój
republika

Kostaryka - więcej informacji