Kostaryka

Kostaryka w pigułce

Flaga Kostaryki
Oficjalna nazwa Republika Kostaryki (Costa Rica, República de Costa Rica)
Stolica
San José
Waluta
colón (CRC)
Język
hiszpański
Liczba ludności
4 301 712
Powierzchnia
51 100m2
Religia
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Kostaryki Hotele w Kostaryce

Komunikacja & środki lokomocji w Kostaryce

Samolot
Kostaryka posiada 2 lotniska międzynarodowe oraz bardzo dobrze rozwiniętą sieć lotnisk lokalnych. Lotniska w San Jose oraz Liberia obsługują loty do Europy i większości państw obu Ameryk. Lot z Europy (z Frankfurtu nad Menem) trwa około 15 godzin.
Dzięki dobrze rozwiniętej sieci lotnisk lokalnych i połączeń małymi samolotami z San Jose i Liberii dolecieć można w praktycznie każde bardziej znane miejsce w Kostaryce. Lotniska znajdują się w pobliżu najważniejszych atrakcji turystycznych kraju a ze względu na małą powierzchnię kraju loty nie trwają dłużej niż 45 minut. Połączenia wewnętrzne obsługiwane są przez linie Taca Regional, Sansa Regional i Nature Air. Ceny wahają się od 80 do nawet 200 dolarów za lot w dwie strony.

Pociągi
W Kostaryce istnieje tylko jedna linia kolejowa łącząca San Jose z Heredią jednak znajduje się ona w niezbyt dobrym stanie. Pociągów jest niewiele i traktowane są raczej jako atrakcja turystyczna niż rzeczywisty środek komunikacji.

Autobusy
Komunikacja autobusowa w Kostaryce jest bardzo dobrze rozwinięta a przy tym bezpieczna i tania. Z centrum San Jose, gdzie zlokalizowane jest kilka dużych dworców autobusowych dojechać można właściwie w każde miejsce w kraju. Ceny przejazdów wahają się w granicach 3 – 10 USD zależnie od odległości na jaką podróżujemy.
Komunikacja autobusowa działa we wszystkich większych miastach i jest dobrze rozwinięta. Bilety kupuje się u kierowców. Należy mieć odliczone pieniądze w lokalnej walucie.

Taksówki
W Kostaryce występują dwa rodzaje taksówek: czarne „Taxi Rojo” to taksówki licencjonowane, które mają określoną z góry stawkę (470 colon za trzaśnięcie drzwiami i 405 colon za kilometr). Należy pamiętać o tym, żeby zwracać uwagę czy taksometr jest włączony ponieważ w przeciwnym razie ciężko jest ustalić ostateczną cenę za przejazd i można się narazić na oszustwo. Istnieją także nielegalne taksówki „Taxi pirata”, które są znacznie mniej bezpieczne i droższe.

Zgłoś błąd

Kostaryka w pigułce

Komunikacja
Oficjalna nazwa Republika Kostaryki (Costa Rica, República de Costa Rica)
Stolica
San José
Waluta
colón (CRC)
Język
hiszpański
Liczba ludności
4301712
Powierzchnia
511002
Religia
Ustrój
republika

Kostaryka - więcej informacji