13 pomysłów na wakacje w ciepłych krajach

W końcu długo wyczekiwane promienie Słońca, pojawiły się i u nas. Zapewne niedługo rozpoczniemy odliczanie dni do kalendarzowego lata, nie mogąc doczekać się błogiego lenistwa na plażach. Być może niektórzy planują już swoje wakacje, przeglądając setki ofert agencji turystycznych. Ale czy musimy czekać jeszcze kilka miesięcy? Dlaczego nie zrobić sobie urlopu już teraz? Wyjazd w ciepłe zakątki globu będzie tańszy, a w okresie wakacyjnym zawsze możemy poszukać interesujących miejsc w naszym kraju lub u najbliższych sąsiadów. Przecież odpoczynek dwa razy w roku nie jest zakazany 😉 Wyjazd w nieco egzotyczniejsze miejsce świetnie zrobi po długiej i mroźnej zimie, a promienie słońca poprawią nasze samopoczucie. Z pewnością będzie ono jeszcze lepsze, gdy po powrocie do kraju, zobaczymy już wiosnę w pełni.  

Oczywiście na wycieczkę do ciepłych zakątków możemy wybrać się także wtedy, gdy w Polsce temperatura nie spada poniżej 20 stopni C. Na szczęście nawet w takim okresie istnieją szanse na znalezienie mało zatłoczonej części nadmorskiej plaży. Wyjazd z pewnością okaże się ciekawą odmianą i dostarczy wielu wspomnień. Każdy przynajmniej raz w swoim życiu powinien zdecydować się na taką wyprawę. I choć w katalogach biur podróży wciąż przewijają się te same propozycje, my dodaliśmy do nich kilka innych (mniej kosztownych, ale równie uroczych).

#1. Laos

Piękne górzyste tereny, porośnięte drzewami, to mało popularny wśród turystów zakątek świata. A jednak Laos jest świetnym pomysłem na wyjazd. Miejsce, w którym temperatura przez cały czas oscyluje w granicach 30 stopni C, posiada wiele urokliwych miejsc oraz gwarantuje wspaniałą opaleniznę. Jedną z głównych atrakcji jest dawna stolica kraju – Luang Prabang, uważana za uzdrowisko. W granicach miasteczka znajduje się wiele zabytkowych budowli z charakterystycznymi dla kultury Laosu zdobieniami. Praktycznie na każdym kroku napotyka się też złote przedstawienia Buddy.

13 pomysłów na wakacje w ciepłych krajach
Autor: jayarc, Licencja: CC BY


Podobne ciekawostki