10 wizytówek turystycznych Rosji

Rosja – największe państwo świata, kraj rozciągający się na dwóch kontynentach, graniczący aż z 14 krajami – charakteryzuje się ogromnym zróżnicowaniem, zarówno pod względem geograficznym, jak i kulturowym. Każde miejsce w Rosji różni się od pozostałych, co sprawia, że przyciąga ona bardzo wielu turystów zainteresowanych nie tylko architekturą, lecz również walorami przyrodniczymi, z których Rosja na pewno może być dumna. Miejsca takie, jak moskiewski Kreml, kamczackie wulkany czy masywne góry Kaukazu znane są przynajmniej z nazwy każdemu. Mając okazję podróżować po Rosji, warto odwiedzić przynajmniej niektóre z nich, aby zapoznać się z najważniejszymi częściami kraju. Poniższa lista przedstawia kilka najważniejszych wizytówek Rosji, czyli miejsc, które na pewno przypadną do gustu każdej osobie decydującej się na zwiedzanie tego ogromnego kraju, zagłębianie się w jego zakątki oraz zapoznawanie się z kulturą, ukształtowanymi na przestrzeni wieków tradycjami i mającą olbrzymi wpływ na zasoby kultowe kraju historią.

#1. Kreml moskiewski

Chociaż twierdze lub grody warowne można znaleźć w wielu miastach, jak chociażby w Nowogrodzie Wielkim, Kazaniu czy Smoleńsku, to właśnie Kreml moskiewski jest jedną z najbardziej znanych wizytówek architektonicznych Rosji. Obiekt został wpisany na listę dziedzictwa światowego UNESCO. Jego budowę rozpoczęto w 1147 roku z inicjatywy Jerzego Dołgorukiego i od tego czasu był on często rozbudowywany. Obecnie na terenie Kremla znajduje się wiele soborów oraz cerkwi, a także pałaców i baszt obronnych. Ważną rolę odgrywa także Dzwonnica Iwana Wielkiego, mająca 81 metrów wysokości.

10 wizytówek turystycznych Rosji
Autor: koraxdc, Licencja: CC BY

10 wizytówek turystycznych Rosji
Autor: Bernt Rostad, Licencja: CC BY


Podobne ciekawostki

Mikronacje

Mikronacja, a właściwie słuszniejsza jest angielska nazwa „micronation”, to pojęcie określające niewielkie terytorium, które...
Mikronacje