15 znaków końca świata według proroków

Biblia podaje nam wiele przykładów znaków, które powinny ostrzec nas przed zbliżającym się nieuchronnie końcem świata. O sześciu z nich mówi sam Jezus, dwa bardzo charakterystyczne opisuje święty Paweł, a jedenaście pozostałych prezentują prorocy. Zarówno Ci, których znajdziemy na kolejnych stronach Pisma Świętego, jak i wielcy kościoła żyjący w późniejszych wiekach chrześcijaństwa. Chociaż nauka kościoła głosi, że nie będziemy znali dnia, ani godziny Apokalipsy, to jednocześnie członkowie wspólnoty wierzą, że Bóg daje nam wyraźne znaki i wskazówki, kiedy kres doczesnego świata może nastąpić.
Rozłam kościoła, coraz większa liczba konfliktów militarnych o wielkiej skali, ludobójstwo, katastrofy oraz kataklizmy – na pewno niejednokrotnie słyszeliście już, że są jednym z jasnych znaków sugerujących nam nieuchronny koniec.
Chociaż Kalendarz Majów, na podstawie którego coraz więcej osób uważa, że koniec świata nastąpić ma jeszcze w tym miesiącu, niewiele ma wspólnego z naukami głoszonymi przez chrześcijan, to przyjrzyjmy się słowom proroków oraz Pisma Świętego, sprawdzając, czy rzeczywiście znajdujemy w nich informacje świadczące o kresie naszego świata.

#1. Fałszywi prorocy oraz „zbawiciele”

Mateusz 24:11 „Powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzą”
W przeciągu ostatnich lat wiele osób podawało się za ponownie przychodzącego na ziemię Jezusa. Świetnym przykładem są tutaj między innymi David Koresh, czy Jim Jones. Oprócz tego musimy pamiętać o ogromnych, wręcz niezliczonych ilościach innych „Mesjaszów”, którzy pojawiali się na przestrzeni ostatnich dwóch tysięcy lat.
Doliczyć należy do tego także grupy czekające na nadejście antychrysta, jako głównego z bogów mającego całkowicie zaburzyć pokój panujący na świecie.

15 znaków końca świata według proroków
Autor: Jonestown Institute, Licencja: CC BY


Podobne ciekawostki

10 najgłębszych rzek na świecie

Większość zestawień dotyczących rzek przedstawia ich długość, wielkość dorzecza, ilość dopływów czy szybkość przepływu...
10 najgłębszych rzek na świecie

10 najstarszych gór polskich

Góry polskie to doskonały obiekt naszych podróżniczych zmagań. Wędrówki górskimi szlakami dostarczają wielu niezapomnianych...
10 najstarszych gór polskich

Korona Polski

Jeśli szukasz ciekawego sposobu na spędzenie wakacji, to poniższy artykuł będzie ciekawą propozycją dla...
Korona Polski