15 znaków końca świata według proroków

Biblia podaje nam wiele przykładów znaków, które powinny ostrzec nas przed zbliżającym się nieuchronnie końcem świata. O sześciu z nich mówi sam Jezus, dwa bardzo charakterystyczne opisuje święty Paweł, a jedenaście pozostałych prezentują prorocy. Zarówno Ci, których znajdziemy na kolejnych stronach Pisma Świętego, jak i wielcy kościoła żyjący w późniejszych wiekach chrześcijaństwa. Chociaż nauka kościoła głosi, że nie będziemy znali dnia, ani godziny Apokalipsy, to jednocześnie członkowie wspólnoty wierzą, że Bóg daje nam wyraźne znaki i wskazówki, kiedy kres doczesnego świata może nastąpić.
Rozłam kościoła, coraz większa liczba konfliktów militarnych o wielkiej skali, ludobójstwo, katastrofy oraz kataklizmy – na pewno niejednokrotnie słyszeliście już, że są jednym z jasnych znaków sugerujących nam nieuchronny koniec.
Chociaż Kalendarz Majów, na podstawie którego coraz więcej osób uważa, że koniec świata nastąpić ma jeszcze w tym miesiącu, niewiele ma wspólnego z naukami głoszonymi przez chrześcijan, to przyjrzyjmy się słowom proroków oraz Pisma Świętego, sprawdzając, czy rzeczywiście znajdujemy w nich informacje świadczące o kresie naszego świata.

#1. Fałszywi prorocy oraz „zbawiciele”

Mateusz 24:11 „Powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzą”
W przeciągu ostatnich lat wiele osób podawało się za ponownie przychodzącego na ziemię Jezusa. Świetnym przykładem są tutaj między innymi David Koresh, czy Jim Jones. Oprócz tego musimy pamiętać o ogromnych, wręcz niezliczonych ilościach innych „Mesjaszów”, którzy pojawiali się na przestrzeni ostatnich dwóch tysięcy lat.
Doliczyć należy do tego także grupy czekające na nadejście antychrysta, jako głównego z bogów mającego całkowicie zaburzyć pokój panujący na świecie.

15 znaków końca świata według proroków
Autor: Jonestown Institute, Licencja: CC BY


Podobne ciekawostki

8 najgorętszych miejsc świata

Na całym świecie panują bardzo zróżnicowane temperatury powietrza. Na większości obszarów zamieszkanych przez ludzi...
8 najgorętszych miejsc świata