Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu w pigułce

Kraj
Polska
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu - opis atrakcji

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy jest interaktywny centrum nauki, w którym dzieci i dorośli mają możliwość poznawania otaczającego świata i praw nim rządzących. Mieści się w budynku XIX wiecznego Młyna Richtera, jednego z najważniejszych toruńskich zabytków techniki.

Obiekt został otwarty w 2013 r. i zaprasza zarówno dzieci, jak i dorosłych do poznawania otaczającego świata przez zabawę i doświadczenia. Znajdują się w nim obecnie 5 wystaw stałych, które obrazują różne grupy zjawisk występujących w świecie. Główna wystawa, nawiązująca do historii Torunia i jego związków z Mikołajem Kopernikiem nosi tytuł „O obrotach” i wyjaśnia w jaki sposób ruch obrotowy ziemi oraz ruchy planet wokół słońca wpływają na nasze życie. Najważniejszym elementem tej wystawy jest Wahadło Foucaulta, dzięki któremu można obserwować zjawisko ruchu obrotowego.

Pozostałe wystawy w Centrum to „Rzeka” pokazująca bieg Wisły od jej źródeł do ujścia oraz różnorodne zjawiska, jakie w nim zachodzą, „Idee” zajmująca się powiązaniami między naukami ścisłymi i humanistycznymi, „przeŻycie” przeznaczona dla dzieci, które mogą tu odkrywać cuda natury oraz „…To takie proste!” będąca polem eksperymentów i szukania własnych rozwiązań dla stawianych przez organizatorów zagadnień.

Zgłoś błąd

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu - galeria zdjęć

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu na mapie

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu

Miasta w pobliżu Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu

Regiony w pobliżu Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu

Więcej informacji