Kamienica pod Gwiazdą w Toruniu

Kamienica pod Gwiazdą w Toruniu w pigułce

Kraj
Polska
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Kamienica pod Gwiazdą w Toruniu - opis atrakcji

Kamienica pod Gwiazdą zaliczana jest do najpiękniejszych i najlepiej zachowanych mieszczańskich kamienic w Toruniu. Zachwyca nie tylko misternie zdobioną fasadą, ale także pięknymi wnętrzami z barokowym i klasycystycznym wystrojem.

Budynek wzniesiono w XIII w., ale w kolejnych wiekach była wielokrotnie przebudowywana. W XV w. mieszkał w niej wychowawca synów Kazimierza Jagiellończyka, Filippo Buonaccorsi nazywany Kallimachem. Swój obecny wygląd otrzymała podczas XVII wiecznej przebudowy, którą przeprowadzono na polecenie ówczesnego właściciela, rajcy miejskiego Jana Jerzego Zobnera.

Kamienica ma bogato zdobioną fasadę z dekoracjami kwiatowymi i roślinnymi. Nad jej szczytem umieszczona jest ośmioramienna gwiazda, od której wzięła swoją nazwę. Wnętrza zachowały częściowo barokowy charakter, ale na pierwszym piętrze można zobaczyć XIX wieczną salę z klasycystycznym umeblowaniem i polichromią. Obecnie w Kamienicy pod Gwiazdą znajduje się Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu będące jednym z oddziałów Muzeum Okręgowego.

Zgłoś błąd

Kamienica pod Gwiazdą w Toruniu - galeria zdjęć

Kamienica pod Gwiazdą w Toruniu na mapie

Kamienica pod Gwiazdą w Toruniu cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Kamienica pod Gwiazdą w Toruniu

Miasta w pobliżu Kamienica pod Gwiazdą w Toruniu

Regiony w pobliżu Kamienica pod Gwiazdą w Toruniu

Więcej informacji