Wyspa Młyńska w Bydgoszczy

Bydgoszcz w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Województwo kujawsko-pomorskie
Liczba ludności
346739
Powierzchnia
175,98 km2
Nr. kierunkowy
52
Współrzędne
N:53.12
E:18.01
Herb
Herb Bydgoszczy

Wyspa Młyńska w Bydgoszczy - opis atrakcji

Wyspa Młyńska zaliczana jest do najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych zakątków Bydgoszczy. Znajduje się między Brdą, a jej odnogą Młynówką i połączona jest z brzegami trzema mostkami pieszymi i jednym drogowym. Na jej terenie znajdują się obiekty kulturalne i rekreacyjne. Przecinają ją dwa kanały, Międzywodzie i Zbożowy oraz ulica Mennicza, której nazwa nawiązuje do znajdującej się tu w przeszłości mennicy.

W centralnej części wyspy znajduje się amfiteatr i łąka. Wokół całego terenu jest nabrzeże z plażą miejską, z którego oglądać można panoramę miasta oraz teren tak zwanej Wenecji Bydgoskiej. Piękny widok roztacza się stąd na modernistyczną Operę Nova, jeden z najbardziej charakterystycznych współczesnych budynków Bydgoszczy. Miłym miejscem odpoczynku oprócz plaży są tereny nad Kanałem Międzywodzie z wyłożonymi drewnem nabrzeżami. Przy ulicy Menniczej znajduje się kilka zabytkowych kamienic, Dom Leona Wyczółkowskiego oraz Spichlerze Czerwony i Biały. Mieszczą się w nich obecnie instytucje kulturalne, oddział Muzeum Okręgowego i Galeria Sztuki Nowoczesnej. W jednej z kamienic działa Europejskie Centrum Pieniądza z wystawą poświęconą tutejszej mennicy i historii bitych w Bydgoszczy monet. Atrakcyjnym miejscem jest część tak zwanej Wenecji Bydgoskiej leżącej na wyspie. Mieszczą się tu obecnie liczne restauracje i winiarnie. Restauracja Młyńska działa w XIX wiecznym spichrzu.

Zgłoś błąd

Wyspa Młyńska w Bydgoszczy - galeria zdjęć

Wyspa Młyńska w Bydgoszczy na mapie

Wyspa Młyńska w Bydgoszczy cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Wyspa Młyńska w Bydgoszczy

Miasta w pobliżu Wyspa Młyńska w Bydgoszczy

Regiony w pobliżu Wyspa Młyńska w Bydgoszczy

Więcej informacji