Puszcza Piska

Pisz w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Województwo warmińsko-mazurskie
Liczba ludności
19439
Powierzchnia
10,08 km2
Nr. kierunkowy
(+48) 87
Współrzędne
N:53.616667
E:21.8
Herb
Herb Pisza

Puszcza Piska - opis atrakcji

Puszcza Piska należy do największych kompleksów leśnych w Polsce i Europie. Zajmuje teren ponad 100 tys. ha, a na jej obszarze znajdują się liczne jeziora, na czele z największym w Polsce Jeziorem Śniardwy. W północnej jej części dominują jeziora, w południowej zaś bagna, ruchome piaski i torfowiska. Przez Puszczę Piską przepływają Pisa i Krutynia, które są ważnymi szlakami wodnymi.
W lasach Puszczy Piskiej dominuje sosna oraz świerk z niewielką domieszką brzozy, dębu, olchy i klonu. Rośnie tu m.in. sosna mazurska, która może osiągnąć wysokość nawet 400 m. Nad jeziorami żyją liczne gatunki ptaków wodnych i błotnych, w tym łabędź niemy, którego rezerwat znajduje się nad Jeziorem Łuknajno. Nie brakuje także ssaków leśnych, takich jak sarny, jelenie, dziki czy lisy.
Puszcza Piska jest idealnym miejscem dla osób szukających spokoju i kontaktu z naturą. Ścieżki i szlaki przemierzać można na rowerach lub pieszo. Jeziora dają możliwość uprawiania turystyki wodnej, kajakowej czy żeglarskiej, a także łowienia ryb i podglądania ptaków wodnych.

Zgłoś błąd

Puszcza Piska - galeria zdjęć

Puszcza Piska na mapie

Puszcza Piska cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Puszcza Piska

Miasta w pobliżu Puszcza Piska

Regiony w pobliżu Puszcza Piska

Więcej informacji