28 stycznia 2016

Gdzie wybrać się na narty?

Gdzie wybrać się na narty?

Urlop zaplanowany, wolne dni wpisane do kalendarza a Ty wciąż nie wiesz dokąd pojechać? Biura turystyczne kuszą swoimi ofertami lecz wszystkie fotografie zimowych krajobrazów wydają Ci się równie piękne i decyzja jest jeszcze trudniejsza? Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając kierunek podróży.

 

Wyjazd na ferie zimowe to niezaprzeczalnie jedno z najprzyjemniejszych wydarzeń. Górskie miejscowości co roku zachęcają turystów swoimi walorami, a zapaleni narciarze mogą przebierać w stosie atrakcyjnych ofert. Gdzie aktywny wypoczynek na pewno będzie udany? Przyjrzeliśmy się polskim miejscowościom.

W Polsce jest pięknie!

Mieszkamy w kraju, w którym możemy cieszyć się zarówno z wypoczynku nad morzem jak i w górach. W sezonie zimowym narciarze bardzo chętnie odwiedzają wiele niesamowitych miejscowości. Gdzie zimowy urlop będzie niezapomniany? Pod uwagę na pewno warto wziąć Czarną Górę, gdzie znajdziemy blisko 1600 metrów tras o różnych poziomach trudności. Zarówno amatorzy jak i profesjonaliści znajdą tam tor odpowiedni dla siebie. Popularnością cieszy się również Szklarska Poręba, w której zaszaleć mogą zarówno narciarze jak i snowboardziści. Ci, którzy nie oszczędzają pieniędzy z pewnością zdecydują się na wyjazd w Tatry. Na 8000 metrów torów do całodziennego szusowania mogą liczyć wszyscy, którzy wybiorą Kasprowy Wierch. Trzeba się jednak liczyć z tłumami odwiedzających ale i niezapomnianymi widokami i atmosferą. W świetnej okolicy znajduje się miejscowość Zieleniec. Bliskie sąsiedztwo takich punktów jak Kudowa, Dusznik czy Polanica-Zdrój przyciąga turystów praktycznie przez cały rok. W tej sympatycznej mieścinie narciarze mogą spokojnie szusować na 24000 m torach oraz korzystać z 24 wyciągów. Trzeba zobaczyć to na własne oczy!

Kilka słów o bezpieczeństwie

Jak wiadomo bezpieczeństwo jest kluczową sprawą – na stokach należy więc poruszać się odpowiedzialnie i dbać nie tylko o siebie ale i o pozostałych uczestników ruchu. Należy odpowiednio dobrać sprzęt sportowy jak i zadbać o treningi personalne. Nie zapominajmy również o zakupie polisy narciarskiej. Warto zwrócić uwagę na oferty przeznaczone typowo dla miłośników białego szaleństwa. Takie oferuje np. Elvia (elvia.pl) – pakiet SKI oraz SKI PL. Dzięki niemu nie będziemy musieli martwić się o ubezpieczenie bagażu, sprzętu, NNW czy OC oraz o pokrycie kosztów leczenia i assistance z własnej kieszeni.

Podsumowując, nie musisz wyjeżdżać za granicę, by świetnie spędzić czas na stoku. W naszym kraju znajdziesz wiele ciekawych miejsc przeznaczonych dla narciarzy oraz snowboardzistów. Koszty takiego wyjazdu na pewno będą niższe od tych zagranicznych.

O autorze
redakcja

Zobacz też