8 kwietnia 2013

Internet w pociągach PKP Intercity?

Internet w pociągach PKP Intercity?
Autor: derived_, Justyna Sekuła, Licencja: CC BY

Być może już w te wakacje podróżując PKP Intercity będziemy mogli korzystać z Internetu – przewoźnik ogłosił właśnie przetarg na instalację w swoich pociągach WI-FI. Firma, która go wygra w ciągu 90 dni będzie musiała udostępnić sieć w pierwszych 30 wagonach. Dostęp do Internetu ma być możliwy w 300 wagonach, z dodatkową opcją poszerzenia o kolejnych 150 przez najbliższe dwa lata. 300 wagonów to niecała jedna trzecia całego taboru, którym dysponuje przewoźnik. Problematyczne są przede wszystkim gniazdka – tylko niewielka część wagonów jest w nie wyposażona. W tym momencie nie wiadomo jeszcze, czy usługa będzie odpłatna – kwestia ta uzależniona jest od firmy, która wygra ogłoszony przetarg.

Pasażerowie, którzy dysponują laptopem lub innym urządzeniem mobilnym (tablet, smartfon z systemem iOS, Android lub Windows phone) będą mogli skorzystać z Internetu m.in. na trasach między Warszawą, Trójmiastem, Poznaniem, Szczecinem, Wrocławiem, Katowicami i Krakowem.

O autorze
Justyna Sekuła
Mimo tego, że od 4 lat mieszka w Krakowie, ciągle z radością powraca w rodzinne strony Beskidu Niskiego. Miłośniczka pieszych wędrówek, zwłaszcza po górach i podróżowania tanimi liniami lotniczymi. Nie lubi ograniczeń, uważa, że najlepsze wycieczki to te zorganizowane na własną rękę. W wolnych chwilach czyta książki, które powoli przestają mieścić się na półce. Wielbicielka zabaw ze słowami, absurdalnych dyskusji i czarnego humoru, pomagającego nabrać jej dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Zobacz też

Pasterskie Anioły 2013

W dniach 28-30 czerwca na pograniczu czesko-polskim w Pasterce w Górach Stołowych rusza druga...
Pasterskie Anioły 2013