25 kwietnia 2013

Kazimierz Dolny i Winiarskie Ścieżki Małopolskiego Przełomu Wisły – czyli pomysł na majówkę 2013

Kazimierz Dolny i Winiarskie Ścieżki Małopolskiego Przełomu Wisły – czyli pomysł na majówkę 2013
Autor: Alicja Szulborska, Licencja: Domena publiczna

W dniach 1-5 V można wziąć udział w majówce „Kazimierz Dolny i Winiarskie Ścieżki Małopolskiego Przemysłu Wisły”. W programie 2 wycieczki, podczas których będzie można zwiedzić  5 winnic, poznać ich właścicieli i  spróbować polskich win gronowych. Organizatorem edukacyjnej wycieczki winiarskiej jest Winokultura.

Kazimierz Dolny jest turystycznym magnesem. Długa tradycja miasta, silne powiązania z kulturą i sztuką czy festiwal filmowy to powody dla których miejsce to jest często odwiedzane przez turystów  z całej Polski.

„Winokultura pragnie zaprosić Państwa do poznania tego uroczego miasta i całego regionu z innej strony- wina i winiarstwa. Zapraszamy na winiarskie wycieczki po MPW podczas Majówki 2013. W trakcie pięciodniowego wyjazdu zabierzemy Państwa na dwie objazdowe wycieczki po okolicznych winnicach, a także zaprosimy zaprzyjaźnionych Winiarzy do przeprowadzenia degustacji połączonej z  kolacją. Dodatkowo będziecie mogli Państwo skorzystać ze przygotowanej oferty winiarskiego SPA” – tak reklamują organizatorzy swój pomysł na spędzanie  długiego weekendu majowego. Czas: 6 godzin.

Program winiarskiej majówki 2013:

„Na Południe” – wycieczka nr 1
Całodzienna wycieczka winiarska połączona ze spływem Wisłą klasycznymi łodziami typu „bat”. Podczas tej wyprawy uczestnicy majówki odwiedzą 3 winnice regionu MPW, w których spróbują lokalnych win i serów, będą mieli okazję poznać winiarzy,  zamienić z nimi kilka słów, a także zakupić oryginalne polskie wino gronowe! W ostatniej winnicy będzie można spróbować własnoręcznie wyrabianej pizzy z przydomowego pieca. Dla chętnych możliwe samodzielne przygotowanie pizzy. Odwiedzane winnice: Winnica Solaris, Winnica Domowa Kalisja, Winnica Mały Młynek

„Wino i ser” – wycieczka nr 2
Polskie wina gronowe oraz jakościowe sery wyrabiane tradycyjnymi metodami to najlepsze połączenie przy degustacji. Podczas tej wycieczki uczestnicy majówki odwiedzą 2 najbardziej malownicze winnice w regionie oraz mleczarnie w której produkowane są regionalne sery. Odwiedzane winnice: Winnica Rzeczyca, Winnica Pańska Góra. Czas: 3 godziny.

Degustacja win polskich
Na zaproszenie organizatorów miejscowi winiarze przeprowadzą degustację regionalnych win w hotelu. Spotkanie odbędzie się na świeżym powietrzu w godzinach popołudniowych z finałem przy ognisku. Miejsce: Hotel Berberys

Koszt: 570 zł /1 osoba (dwie wycieczki i degustacja)
Kiedy: 1-5 maja 2013
Miejsce: Kazimierz Dolny, Szkolna 29, Hotel Berberys i Winnice MPW

Strona organizatora: http://www.winokultura.pl/dokument,-majowka-2013,12

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też