27 lutego 2022

Czym się kierować przy wyborze ubezpieczenia turystycznego

Czym się kierować przy wyborze ubezpieczenia turystycznego

Ubezpieczenie turystyczne to niedroga polisa, która pozwala cieszyć się długo oczekiwanymi wakacjami bez obaw o koszty związane z nieprzewidzianymi zdarzeniami. Dotyczy ona zarówno wyjazdów zagranicznych, jak i krajowych. Jakimi jej parametrami się kierować, aby wybrać tą dla nas najlepszą? Podpowiadamy.

​Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne?

Niezależnie od towarzystwa ubezpieczeniowego polisa pozwala na chronić turystę przed niespodziewanymi i nieprzewidzianymi wydatkami. W podstawowej formie są to kłopotliwe koszta leczenia, które w różnych krajach mogą stanowić niebagatelną sumę. Warto wiedzieć, że towarzystwo ubezpieczeniowe może w większości przypadków dostosować elastycznie ofertę do potrzeb. Inne priorytety ma osoba, która jedzie na zasłużony wypoczynek na plaży, a na inne kwestie zwraca uwagę ktoś kto marzy o tym, aby skorzystać z ekstremalnych sportów na ośnieżonych stokach górskich.

Kwota wypłaty odszkodowania oraz maksymalna wartość zwrotu kosztów leczenia jest różna w zależności od polisy. Dlatego wybierając tą najlepszą dla nas należy brać pod uwagę potencjalne koszty jakie możemy ponieść w kraju do którego się udajemy. Takie ubezpieczenie można zakupić także wygodnie, bez wychodzenia z domu, a więc online. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie https://kioskpolis.pl/ubezpieczenia-turystyczne/.

​Dodatkowe opcje w ubezpieczeniu turystycznym

Kupując polisę warto także zwrócić uwagę na dodatkową ochronę, która może dotyczyć pozostałych aspektów związanych z przebywaniem na wakacjach. Szczególnie warto zwrócić uwagę na tak zwane OC w życiu prywatnym. Ubezpieczyciel w takim przypadku może wypłacić odszkodowanie osobie trzeciej, ale tylko w przypadku jeśli szkoda została wyrządzona w sposób nieumyślny.

W niektórych umowach znajdziemy także zapis jakim jest klauzula alkoholowa. Jeśli chcemy uzyskać pokrycie kosztów leczenia oraz odszkodowanie w sytuacji w której byliśmy pod wpływem trunków to warto zwrócić na to uwagę. To samo dotyczy tak zwanych chorób przewlekłych. Niektórzy ubezpieczyciele zawierają w umowie dodatkową klauzulę, która wyłącza wypłatę pieniędzy jeśli turysta doznał pogorszenia stanu zdrowia w związku ze schorzeniem z którego doskonale zdawał sobie sprawę. Wykupując rozszerzoną ochronę można zwiększyć zakres polisy w taki sposób, aby dotyczył również takich sytuacji.

Ubezpieczenie bagażu oraz sprzętu elektronicznego i sportowego to bardzo użyteczny zapis. Szczególnie przydatny w sytuacji, gdy chcemy zabezpieczyć się przed uszkodzeniem lub kradzieżą bardzo drogich przedmiotów, które zabieramy ze sobą na wakacje.

O autorze
redakcja

Zobacz też