9 kwietnia 2013

Pierwsze urodziny Farmy Iluzji i nowe atrakcje

Pierwsze urodziny Farmy Iluzji i nowe atrakcje
Autor: www.farmailuzji.pl, Licencja: Copyright

Nieopodal Garwolina, raptem 85km od Warszawy, w zeszłym roku pod koniec kwietnia, powstała niezwykła atrakcja – Park Edukacji i Rozrywki „Farma Iluzji”. W ciągu minionych dwunastu miesięcy obiekt ten zechciało osobiście poznać już ponad 70 tysięcy osób, czyniąc z niego najchętniej odwiedzane miejsce w całym powiecie garwolińskim (o ile nie w całym województwie mazowieckim na południe od Warszawy). O wyjątkowości tego kompleksu świadczy nie tylko jego rodzinny i piknikowy charakter, szereg unikatowych i niebanalnych eksponatów z pogranicza magii i iluzji (w tym jedyna na świecie Chata unoszona przez balony), ale również grono aktywnych fanów zrzeszonych na różnych forach internetowych.

Na drugi sezon swojej działalności Farma Iluzji zapowiada kolejne silne wrażenia. Wkrótce bowiem mają pojawić się nowe atrakcje – Grobowiec Faraona, Tunel Zapomnienia czy też Szlak Trapera. Odwiedzający będą mieli okazję poczuć się niczym bohaterowie filmów przygodowych odkrywający sekrety starożytnych cywilizacji, a nawet jak Alicja, która w Krainie Czarów wpada do króliczej norki.

„Jesteśmy dumni z naszych tegorocznych niespodzianek” – opowiada Dominik Centka, Wiceprezes Zarządu – „Zwłaszcza Grobowiec Faraona, będący swoistego rodzaju iluzją czasu, powinien przypaść do gustu naszym gościom. Wystawa ta, wymyślona i zaprojektowana przez Pana Marka Pisarskiego z Experymentarium, została stworzona z dbałością o najmniejsze szczegóły. Wystarczy wspomnieć, iż w projekt zaangażowane było studio SE-MA-FOR z Łodzi. To marka, która mówi sama za siebie i jest gwarancją doskonałej jakości.” Zabawa ta, to utrzymane w mrocznym klimacie Starożytnego Egiptu, interaktywne show z elementami grozy. Zwiedzający wkraczają wraz z Przewodnikiem do tajemniczego Grobowca, w którym będą mogli spotkać pająki, szkielety śmiałków zakłócających spokój Faraona i posągi bóstw czuwających nad snem syna Boga Słońca. Ściany pokryte są kopiami autentycznych malowideł i reliefów znajdujących się w grobowcach zmarłych władców Egiptu. Nie zabraknie też hieroglifów oraz skarbca, w którym do zobaczenia będą m.in. kopie takich eksponatów jak Maska Tutenchamona oraz jego tron i berło. Elementy mające wzbudzić grozę zwiedzających są wzorowane na istniejących zabytkach. Dzięki temu Grobowiec ten jest nie tylko atrakcją dla młodzieży, ale też dla dorosłych gości wystawy, których niełatwo przestraszyć jedynie mumią wstającą ze swego sarkofagu.

Magiczny wymiar rzeczywistości prezentuje też Tunel Zapomnienia. „To wyjątkowo mocna atrakcja” – śmieje się Tomasz Wielemborek, Prezes Zarządu – „Za każdym razem, gdy wchodzę do środka, dostaję totalnego odlotu. Tego nie da się porównać do żadnego innego interaktywnego eksponatu, który do tej pory wypróbowywałem na sobie. Tunel działa bowiem na wszystkie zmysły i czuje się go fizycznie zarówno w głowie, jak i w brzuchu”. Bo to prawda! Po wejściu do środka ma się wrażenie wirowania wokół własnej osi i spadania w przepaść niczym Alicja w króliczej norce, mimo że most po którym się idzie jest nieruchomy. Realne odczucia fizyczne, przyprawiają o zawrót głowy i wywołują wrażenia, które na długo zapadają w pamięci. Wyjście z tunelu wita się na nieco miękkich nogach i z głośnym westchnieniem ulgi.

Jakby przygód i emocji było mało, na letni sezon „Farma Iluzji” przygotowała także kilka atrakcji sportowych i zręcznościowych. Do najbardziej oryginalnych z nich należy Szlak Trapera, który łączy w sobie elementy niecodziennej scenografii, z ekstremalnymi zadaniami sprawnościowymi. „To zabawa dla tych, którzy nie boją się pobrudzić i mają w sobie dużo odwagi” – opowiada dalej Tomasz Wielemborek – „Imponujący jest zwłaszcza finał, w którym samodzielnie należy przeprawić się najprawdziwszą tratwą przez nasz staw. Jestem naprawdę ciekawy kto sprosta takiemu wyzwaniu.”

Przygody na Szlaku Trapera to nie wszystko. W nowym sezonie na terenie pojawią się także kolejne instalacje i eksponaty iluzjonistyczne, na przykład urządzenia w świeżo organizowanym „Lasku Doświadczeń”, które skłonią wszystkich do samodzielnego eksperymentowania z prawami fizyki.

Na prośbę najmłodszych wśród magicznych i iluzyjnych obiektów pojawią się także zwierzęta. Goście Farmy będą zatem mieli okazję odwiedzić kucyka Czarusia oraz pobawić się z gromadką króliczków, które uciekły magikowi z kapelusza. Przesympatyczne zwierzątka wraz z pierwszymi promieniami ciepłego słońca przybędą na teren Farmy i z niecierpliwością będą czekać na wizytę dzieci. „Nie bylibyśmy sobą” – uśmiecha się pod nosem Dominik Centka – „gdybyśmy także i tutaj nie zaskoczyli naszych Gości. Myślę, że milusińscy będą szczerze zachwyceni oglądając domki jakie przygotowaliśmy dla króliczków oraz obserwując, co one potrafią. Bo czy widział ktoś królika przymierzającego korale?!”

Tymczasem wielkimi krokami zbliża się długi weekend majowy oraz pierwsze urodziny Parku. Z tej to okazji nie zabraknie zatem dodatkowych atrakcji. „W końcu jak świętować to z pompą” – mówi Tomasz Wielemborek – „Przez wszystkie dni długiego weekendu będą odbywać się pokazy w wykonaniu iluzjonisty Macieja Pędy.” „Nie zabraknie także naszej kochanej Patrycji Lipińskiej” – dodaje – „która znów zaskoczy wszystkich swoim balonowym show. A jeśli pogoda pozwoli, sokolnik Jarosław Przydacz, zdradzi sekrety swoich podopiecznych. Oj, będzie się działo! A wszystko, jak to u nas bywa, w cenie biletu.”

O autorze
redakcja

Zobacz też