22 listopada 2021

Wyspa Santorini – relaks i malownicze, greckie widoki

Wyspa Santorini – relaks i malownicze, greckie widoki

Wyspa Santorini należy do wysp greckich położonych na morzu Egejskim. To malownicze i romantyczne miejsce, które wyróżniają piękne widoki i białe domki.

Romantyczny zachód słońca, który urzeknie każdego

Wyspa Santorini to miejsce, które chętnie odwiedzają tłumy turystów, szczególnie w wysokim sezonie. Warto tu również pojawić się poza głównym sezonem, kiedy wyspa także zachwyca. Uwagę zwraca z pewnością bogaty wybór atrakcji, o których znaleźć można sporo informacji w internecie. czytaj więcej o Santorini na turystycznyninja.pl. Najpiękniejszy zachód słońca można zobaczyć w Oia na Santorini, która uznawana jest za bardzo malowniczą miejscowość. Piękne zachody słońca przyciągają szerokie grono zarówno turystów, artystów, jak i fotografów. Oia jest położona niewiele ponad 70 metrów nad poziomem morza na stromym zboczu kaldery. Uwagę zwracają wyjątkowe i bardzo piękne cykladzkie budowle, a także wąskie uliczki. To klimatyczne i bardzo urokliwe miejsce, które wyróżnia się wśród atrakcji Santorini.

Naturalne piękno wyspy można znaleźć również w okolicy wioski Akrotiri, gdzie znajduje się czerwona plaża. Miejsce to jest niezwykle interesujące i malownicze. Na plaży tej można znaleźć piasek w kolorze czerwono-brązowym, natomiast woda w tym miejscu jest ciemnoniebieska. Czerwona plaża to kolejna lokalizacja na mapie turysty, która jest bardzo chętnie odwiedzane przez nich. Zwiedzający przybywają tutaj drogą lądową i morską.
Natomiast plaża Perissa leży u podnóża ogromnej skały Mesa Vouno. Miejsce to jest równie znane i lubiane przez turystów, zwłaszcza ceniących kąpiele słoneczne i relaks. Plaża Perissa to najbardziej znana i jednocześnie najdłuższa plaża na wyspie Santorini. Uwagę zwraca czarny piasek z czarnej lawy, jak i długa promenada. Wzdłuż niej zlokalizowane są liczne bary, małe sklepiki, restauracje i inne lokale usługowe. Dodatkowo wulkaniczna plaża czerwona Perissa to doskonałe miejsce dla każdego o wschodzie i zachodzie słońca, kto lubi wypoczynek, piękne widoki, ciepłe morze i zadbaną okolicę.

Piękne widoki na wyspie Santorini i znacznie więcej

Wyspa Santorini słynie także z prehistorycznego miasta Akrotiri, które zostało zniszczone podczas wybuchu wulkanu pod koniec XVII wieku p.n.e. Miejsce to przez wielu turystów nazywane jest greckimi Pompejami, czasem legendarną Atlantydą. Niemniej ruiny tego miasteczka są bardzo dobrze zachowane i wygląda niezwykle urokliwie. Uwagę zwraca także niewyjaśniona dotąd zagadka, gdzie wysiedlili się mieszkańcy tego miasteczka. Skłonił ich do tego wybuch wulkanu.
W stolicy wyspy znajduje się muzeum Prehistorycznej Thery, w którym można zobaczyć liczne mozaiki oraz artefakty znalezione w Akrotiri. Szczęśliwie nie zostały one zniszczone w trakcie erupcji wulkanu. Prowadzone wykopaliska archeologiczne pozwoliły znaleźć także wyjątkowe przedmioty, jak: niebieskie małpy, mozaiki przedstawiające chłopca z rybami oraz złotego cielca. Są to eksponaty, które również można zobaczyć w muzeum Prehistorycznej Thery.

Fira jest stolicą wyspy Santorini, które jest na niej jednocześnie największym miastem. Fira położona jest na wysokim klifie, dlatego miasto zwraca uwagę turystów za sprawą niepowtarzalnych widoków. Stolica wyspy jest niezwykle urokliwa, ponieważ znajduje się w niej wiele wąskich uliczek, atrakcyjnych restauracji, niecodziennych butików oraz wyjątkowych budowli. Wspomniany piękny widok związany jest z naturalnym ukształtowanie terenu, jak i formą zabudowań tego miasta.
Wybuch wulkanu wpłynął na kształt wyspy Santorini
Zarówno na północy, jak i na południu wyspy każdy turysta znajdzie tu coś dla siebie. Przed wybuchem wulkanu, które miało miejsce około 3600 lat temu wyspa Santorini była okrągła. Wspomniana erupcja wulkanu spowodowała, że spora część wyspy zapadła się pod powierzchnię tafli morza. W ten sposób powstała ogromna kaldera, która zachwyca pięknym widokiem. Warto podkreślić, że można się wybrać na rejs po kalderze. Jest to przepiękna wyspa, na której można odwiedzić wiele ciekawych miejsc oraz w najbliższej okolicy. To między innymi możliwość spaceru po wulkanie, który jest wciąż aktywny. Znajduje się on na wyspie Nea Kameni, a jego ostatnia erupcja miała miejsce w 1950 roku.

Wyspa Santorini – dlaczego warto się tu wybrać?

Wyspa Santorini oferuje turystom wiele ciekawych atrakcji. To między innymi historyczne miasta i artefakty, które pozostawili po sobie starożytni Grecy. To również najbardziej urokliwa wyspa w całej Grecji, która zapewnia dostęp do nietuzinkowych plaż, restauracji oraz hoteli. Uwagę należy zwrócić także na przepyszną kuchnię i pozostałe wyroby miejscowej ludności. Santorini zlokalizowana jest w w strefie klimatu śródziemnomorskiego, dlatego sezon trwa tu od kwietnia do września. Szczyt sezonu przypada w lipcu i sierpniu, kiedy jest tu wyjątkowo ciepło i słonecznie. To urokliwe miejsce, które przypadnie do gustu parom i rodzinom z dziećmi. Atrakcyjne są również ceny pobytu na wyspie. Dlatego już dziś przekonaj się z czego wyspa słynie i zarezerwuj pobyt na Santorini!

O autorze
blank redakcja

Zobacz też

Godzina dla Ziemi

29 marca w Polsce i na całym świecie odbędzie się Godzina dla Ziemi (ang....
Godzina dla Ziemi