Gotowanie w czasie podróży – kuchnia w terenie!

Gotowanie w czasie podróży – kuchnia w terenie!

Podróżowanie może mieć bardzo różne oblicza i wszystko zależy od podróżującego. Nie ma jednego złotego środka, który powinno się stosować, by przyjemność z obcowania z nowymi i nieznanymi dla nas regionami świata była jak najlepsza. Niezależnie jednak od tego, kto, jak i gdzie podróżuje, to w pewnym momencie da o sobie znać nasz brzuch i głód.

 

Podróżowanie może mieć bardzo różne oblicza i wszystko zależy od podróżującego. Nie ma jednego złotego środka, który powinno się stosować, by przyjemność z obcowania z nowymi i nieznanymi dla nas regionami świata była jak najlepsza. Niezależnie jednak od tego, kto, jak i gdzie podróżuje, to w pewnym momencie da o sobie znać nasz brzuch. Na głodnego nawet najpiękniejsze miejsce traci część swojego blasku i wtedy zaczynamy myśleć o tym, by coś zjeść. Oczywiście można udać się do lokalnej restauracji, ale nie zawsze są na to fundusze, a czasem jesteśmy w takim terenie, że restauracji nie ma w najbliższej odległości. Wtedy dobrze mieć ze sobą odpowiedni sprzęt, który między innymi możecie znaleźć w sklepie combat.pl.

Dobry sprzęt biwakowy to podstawa

Słowo sprzęt może brzmieć tutaj nazbyt poważnie, ale uspokajamy, że chodzi nam o zwykłe, proste, ale i zarazem niezawodne naczynia biwakowe. Gdy wędruje się z plecakiem, podróżuje autostopem, czy przemieszcza się własnym pojazdem, warto mieć taki podstawowy zestaw kuchcika ze sobą. W podróży różnie może być, a jeszcze się tak nie zdarzyło, by ciepły posiłek nie podbudował morale. To, jak i w czym go przyrządzić, będzie oczywiście zależało od naszych preferencji, więc trudno wskazać zestaw do gotowania w plenerze, który podpasuje każdemu. Pamiętajmy również o tym, że wyprawa wyprawie nierówna i to, co będzie pasowało na jeden wypad, niekoniecznie sprawdzi się na innym.

Zestaw Biwakowy

Zestaw naczyń Wildo CAMP-A-BOX Complete Olive Green

Mimo to można wyodrębnić pewne uniwersalne zestawy, które sprawdzą się podczas wielu przygód podróżniczych, zapewniając szybkie, łatwe i wygodne gotowanie w plenerze. Mamy tu na myśli zwłaszcza kompletne rozwiązania, które w przemyślany sposób integrują niemal wszystko, co będzie nam potrzebne do przygotowania jedzenia. Na rynku znaleźć można gotowe zestawy ze sztućcami, kubkami i miskami, a nawet ze zintegrowaną deską do krojenia, które po skończonym posiłku można tak spakować, że zajmują minimalną ilość miejsca.

Na czymś trzeba gotować

Jeśli dorzucimy do tego jakiś zestaw do gotowania, który będzie zawierał garnek, który postawimy na ogniu, to jesteśmy kryci. Jeszcze lepiej jest mieć niewielką kuchenkę na paliwo stałe, w której w razie potrzeby nawet na kilku patykach da się podgrzać posiłek. Wszystko to razem odpowiednio spakowane zajmie niewiele miejsca w naszym plecaku, a jako że mamy XXI wiek będzie również zapewne lekkie. Czasy, gdy tytan wykorzystywało się tylko w samolotach, odeszły do lamusa i garnki z tego wytrzymałego i lekkiego materiału stały się już powszechne.

zestaw do gotowania

Zestaw do gotowania Esbit SOLID FUEL COOKSET STAINLESS STEEL

Jeśli wybieramy się całą rodziną lub większą ekipą znajomych, to oczywiście dobrze by było przeskalować nasz zestaw naczyń biwakowych do gotowania w plenerze. W takim przypadku przydać się może jakiś jeden większy garnek lub nawet garnek w zestawie z patelnią, a i takie da się kupić. Posiłek będzie wtedy można przygotować za jednym zamachem dla większej liczby osób.

Podsumowując, w każdej wyprawie, niezależnie, jaka by ona nie była i gdzie by się nie udawała, kluczowe jest odpowiednie przygotowanie. Jeśli szukacie sprawdzonego sprzętu, to wysokiej jakości naczynia biwakowe znajdziecie w ofercie sklepu combat.pl.

O autorze
blank redakcja

Zobacz też