Morze Halmahera

Morze Halmahera
Autor: M.Minderhoud, Licencja: Domena publiczna

Morze Halmahera to niewielki akwen będący częścią Oceanu Spokojnego. Znajduje się między wyspami Halmahera oraz Nową Gwineą. Na północy i południu jego wody swobodnie zlewają się z oceanem oraz Morzem Seram.
Jest to morze ciepłe, o temperaturach wód wahających się w granicach 27-30 stopni Celsjusza. Wysoka temperatura i stosunkowo niewielkie zasolenie sprawiają, że rozwinęły się tu liczne rafy koralowe oraz bogaty świat podwodny. Nie dziwi wiec fakt, że każdego roku przybywa tutaj sporo turystów zainteresowanych nurkowaniem. Ich bazą wypadową jest wyspa Halmahera należąca do Archipelagu Wsyp Moluckich.
Wspaniałym podwodnym „ogrodom” nie ustępują wcale wybrzeża Morza Halmahera. Tutejsze wyspy porastają w większości tropikalne lasy, ponad którymi wzbijają się w niebo wulkaniczne stożki. To prawdziwe bogactwo tropikalnych roślin, wspaniałych kwiatów, które rozkwitają we wszystkich kolorach tęczy.
Ten rajski obrazek dopełniają piękne plaże pokryte białym piaskiem. W połączeniu z błękitnymi morskimi wodami, niewielkimi falami oraz harmonią i ciszą tworzą prawdziwie rajski krajobraz. Bo tereny te nie są jeszcze odkryte przez europejskich turystów. Już teraz znaleźć tu można wysokiej klasy kurorty, które na szczęście nie przypominają betonowych blokowisk ale raczej ukryte w tropikalnym lesie niewielkie osady, w których znaleźć można wszystkie potrzebne wygody. Dzięki temu turysta prawdziwie tutaj odpoczywa. Tym bardziej, że miejscowi są bardzo otwarci i przyjmują każdego z otwartymi ramionami.
Morze Halmahera należy do tych obszarów świata, które mają szanse na stanie się prawdziwymi hitami turystycznymi. Na razie znane raczej zapalonym nurkom oraz turystom z regionu, powoli wpisują się także w świadomość mieszkańców innych części świata. Warto więc zobaczyć ten rajski obrazek zanim przeżyje turystyczny boom.

Miasta nad Morzem Halmahera:
Sorong

Atrakcje nad Morzem Halmahera:
Wyspa Bobale

Zobacz też

Jezioro Tanganika

Jezioro Tanganika to jedno z Wielkich Jezior Afrykańskich, które znajduje się nie tylko na...
Jezioro Tanganika

Jezioro Boiling

Zaledwie 10 kilometrów od Roseau, w dżungli, na terenie parku Morne Trois Pitons znajduje...
Jezioro Boiling

Morze Salomona

Na wschód od Papui-Nowej Gwinei, ograniczone od zachodu przez łańcuch Wysp Salomona leży Morze...
Morze Salomona

Wielkie Jezioro Niedźwiedzie

Znajdujące się na terenie Kanady zachodnio-północnej jezioro, którego łączna powierzchnia przekracza 30 tysięcy kilometrów...
Wielkie Jezioro Niedźwiedzie

Morze Moluckie

Morze Moluckie to akwen wewnętrznym Archipelagu Malajskiego. Należy do Oceanu Spokojnego a jego położenie...
Morze Moluckie

Ocean Indyjski

Najmniejszy z oceanów, noszący od swojego położenia nazwę Indyjskiego rozciąga się od Azji Południowej,...
Ocean Indyjski