15 stycznia 2013

Slajdowisko „Autostopem przez Iran” – spotkanie z Danielem Pochabą

Slajdowisko „Autostopem przez Iran” – spotkanie z Danielem Pochabą
Licencja: Domena publiczna

21 I o godz. 18:30 w D.S. Kapitol w Krakowie odbędzie się slajdowisko „Autostopem przez Iran”, którego głównym gościem będzie Daniel Pochaba – organizator krakowskiego SLOT Festu „o wschodzie”.

W trakcie spotkania podróżnik opowie o trzech autostopowych wyprawach do Iranu, które odbył w latach 2008-2011. Podróżując był m.in. w takich miejscach, jak: Zatoka Perska, wierzchołki wulkanu Damavand i Sabala, święte miasto Mashhad oraz w Zahedan tuż pod granicą z Pakistanem.

„Jeździł prawie wyłącznie na stopa, spał w namiocie, „pod chmurką” lub u gościnnych Irańczyków. Do podróży popycha go chęć poznawania ludzi, ciekawych miejsc oraz przeżywania górskich przygód” – tak piszą o Danielu Pochabie organizatorzy spotkania.

 Daniel Pochaba – nauczyciel matematyki, organizator krakowskiego SLOT Festu „o wschodzie”, mąż i ojciec.

Wstęp: wolny

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też