20 grudnia 2013

Z cyklu „Slajdowisko Przy Kawie”: „Kirgistan – W sercu Niebiańskich Gór”

Z cyklu „Slajdowisko Przy Kawie”: „Kirgistan – W sercu Niebiańskich Gór”
Autor: Andrzej Hładij,

19 stycznia 2014 roku o godz. 18:00 w krakowskiej Kawiarni Cudowne Lata odbędzie się spotkanie podróżnicze pt. „Kirgistan, w sercu Niebiańskich Gór – Tien Szan”. Gościem wieczoru będzie podróżnik z Krakowa – Andrzej Hładij. Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu „Slajdowisko Przy Kawie” 

„Znajdujące się w Azji Centralnej góry Tien-Szan (po polsku Niebiańskie Góry) to jedno z największych pasm górskich na Ziemi. Podczas slajdowiska zobaczymy zdjęcia z tygodniowego trekkingu w najwyższą partię tych gór, czyli wzdłuż lodowca Inylczek Południowy do Chan Tengri Base Camp, który położony jest u podnóża najwyższych szczytów Tien Szanu wznoszących się na wysokość ponad 7000 m n.p.m. Prelekcja będzie okazją do podziwiania niezwykle efektownych widoków górskich, a także poznania położonego trochę na uboczu głównych szlaków, Kirgistanu. Będzie także okazją do zadawania pytań związanych z przygotowaniami, logistyką czy innymi elementami odbytej wyprawy” – informuje organizator wydarzenia.

Andrzej Hładij – jest absolwentem Politologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od dzieciństwa jego pasją są podróże i góry. Odwiedził większość krajów Europy, a także USA, Indie, Nepal, Uzbekistan, Kaukaz, Syberie. Szczególnie zafascynowany jest terenami byłego Związku Radzieckiego. Interesuję się nie tylko odległymi rejonami świata i od kilku lat aktywnie działa na rzecz promocji Kleparza oraz Garbar. W ramach „Stowarzyszenia Krakowska Florencja” m.in. współorganizował cykliczną imprezę „Odkrywamy Kleparz i Garbary” oraz brał udział w przygotowywaniu przewodników po tych rejonach Krakowa. 

Kawiarnia Cudowne Lata – to kawiarnia z 15-letnią tradycją, przypominająca swą nazwą znany sprzed lat serial i również wprowadzająca nostalgiczny nastrój. Ciepłe wnętrze i atmosfera starego Krakowa to niezmienne elementy tego magicznego miejsca, w którym wskazówki odliczają tylko cudowne chwile.

Miejsce: Kawiarnia Cudowne Lata, ul. Garncarska 5, Kraków

Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/419530724842675/?ref=22

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Mapa świata na ścianę

Jeżeli chcemy, by nasze dziecko wiedziało, ile jest krajów na świecie, wystarczy rozłożyć przed...
Mapa świata na ścianę