19 lipca 2013

Spotkanie podróżnicze pt. „Afryka – Przekrój Poprzeczny” w Południku 18

Spotkanie podróżnicze pt. „Afryka – Przekrój Poprzeczny” w Południku 18
Autor: welocypedy.p, Licencja: Domena publiczna

W sobotę 20 lipca o godz. 17:00 w gdańskim Południki 18 odbędzie się spotkanie podróżnicze pt. „Afryka – Przekrój Poprzeczny”. O półrocznej podróży rowerowej do Afryki opowiedzą goście honorowi wieczoru – Łucja Matusiak i Maciej Czapliński.

„On zjeździł rowerem kawał świata. W 2010 roku jako pierwszy Polak po Kazimierzu Nowaku przejechał legendarną trasę Kair-Kapsztad! Ona nigdy wcześniej nie była w Afryce. W listopadzie 2012 roku wyruszyli razem z Dakaru na kolejną wyprawę. Cel: przejechać Afrykę w poprzek – od Atlantyku do Oceanu Indyjskiego. Tego nie dokonał jeszcze żaden Polak! Czy tej dwójce się udało? Dowiesz się przychodząc do nas! Daj się porwać niesamowitej wyprawie, pełnej nieoczekiwanych spotkań i przygód!” – tak zapraszają organizatorzy na sobotnie spotkanie z Łucją Matusiak i Maciejem Czaplińskim.

W dniu prelekcji od godz. 17:30 obowiązują talony zakupowe w kwocie 10 zł od osoby, w całości do wykorzystania w barze na dowolne zamówienie. Organizatorzy proszą o przybycie kilka minut przed prezentacją, aby obsługa zdążyła do godz. 19:00 przygotować wszystkie zamówienia.

Południk 18 Cafe & Tea to herbaciarnio-kawiarnia położona w samym sercu gdańskiego Starego Miasta. Tu każdy znajdzie coś dla siebie – niezależnie od tego czy chce tylko wypić kawę bądź herbatę delektując się wyśmienitym ciastem domowego wypieku lub wspaniałym deserem owocowo-lodowym, skosztować regionalnego piwa lub wina, czy po prostu chce posłuchać o podróżach a może nawet samemu o nich opowiedzieć.

Miejsce: Kawiarnia-herbaciarnia Południk 18, ul. Garncarska 7/8/9, Gdańsk

 

Strona wyprawy „Afryka – Przekrój Poprzeczny”: http://welocypedy.pl/

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Mapa świata na ścianę

Jeżeli chcemy, by nasze dziecko wiedziało, ile jest krajów na świecie, wystarczy rozłożyć przed...
Mapa świata na ścianę