19 lipca 2013

Spotkanie podróżnicze pt. „Afryka – Przekrój Poprzeczny” w Południku 18

Spotkanie podróżnicze pt. „Afryka – Przekrój Poprzeczny” w Południku 18
Autor: welocypedy.p, Licencja: Domena publiczna

W sobotę 20 lipca o godz. 17:00 w gdańskim Południki 18 odbędzie się spotkanie podróżnicze pt. „Afryka – Przekrój Poprzeczny”. O półrocznej podróży rowerowej do Afryki opowiedzą goście honorowi wieczoru – Łucja Matusiak i Maciej Czapliński.

„On zjeździł rowerem kawał świata. W 2010 roku jako pierwszy Polak po Kazimierzu Nowaku przejechał legendarną trasę Kair-Kapsztad! Ona nigdy wcześniej nie była w Afryce. W listopadzie 2012 roku wyruszyli razem z Dakaru na kolejną wyprawę. Cel: przejechać Afrykę w poprzek – od Atlantyku do Oceanu Indyjskiego. Tego nie dokonał jeszcze żaden Polak! Czy tej dwójce się udało? Dowiesz się przychodząc do nas! Daj się porwać niesamowitej wyprawie, pełnej nieoczekiwanych spotkań i przygód!” – tak zapraszają organizatorzy na sobotnie spotkanie z Łucją Matusiak i Maciejem Czaplińskim.

W dniu prelekcji od godz. 17:30 obowiązują talony zakupowe w kwocie 10 zł od osoby, w całości do wykorzystania w barze na dowolne zamówienie. Organizatorzy proszą o przybycie kilka minut przed prezentacją, aby obsługa zdążyła do godz. 19:00 przygotować wszystkie zamówienia.

Południk 18 Cafe & Tea to herbaciarnio-kawiarnia położona w samym sercu gdańskiego Starego Miasta. Tu każdy znajdzie coś dla siebie – niezależnie od tego czy chce tylko wypić kawę bądź herbatę delektując się wyśmienitym ciastem domowego wypieku lub wspaniałym deserem owocowo-lodowym, skosztować regionalnego piwa lub wina, czy po prostu chce posłuchać o podróżach a może nawet samemu o nich opowiedzieć.

Miejsce: Kawiarnia-herbaciarnia Południk 18, ul. Garncarska 7/8/9, Gdańsk

 

Strona wyprawy „Afryka – Przekrój Poprzeczny”: http://welocypedy.pl/

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Navigator Festival

W dniach 22-24 III odbędzie się Nawigator Festiwal, którego organizatorem jest Nowohuckie Centrum Kultury....
Navigator Festival