28 czerwca 2013

Spotkanie z Ryszardem Pawłowskim w Bytomiu

Spotkanie z Ryszardem Pawłowskim w Bytomiu
Autor: http://bytomski.pl/80-lifestyle/19130-spotkaj-sie-z-czterokrotnym-zdobywca-everestu, Licencja: Copyright

Już 2 lipca (wtorek) w Bytomiu odbędzie się spotkanie ze znanym himalaistą Ryszardem Pawłowskim.

Ryszard Pawłowski to zdobywca 10 ośmiotysięczników i czterokrotny zdobywca Everestu. Uczestniczył w wielu wyprawach w najwyższe góry świata, był wspinaczkowym partnerem m.in. Jerzego Kukuczki (także podczas jego ostatniej wspinaczki na Lhotse), Piotra Pustelnika, Janusza Majera i Krzysztofa Wielickiego. Zdobył takie szczyty jak Broad Peak, Annapurna, K2, Mount Everest, Nanga Parbat, Gaszerbrum II i wiele innych. Dokonał też pierwszego polskiego wejścia na Ama Dablam. Niedawno ukazała się książka Piotra Dróżdża pod tytułem: „Ryszard Pawłowski – 40 lat w górach. Wywiad-rzeka”.

Prelekcja ta to jedna z cyklu imprez przybliżających tematykę górską. Przygotowana została przez Koło Przewodników Turystycznych PTTK im. Antoniego Mizi w Bytomiu. Spotkanie odbędzie się o godzinie 17:00 w Biurze Promocji Bytomia na Rynku.

O autorze
Dominika Polok
Urodziła się w Święto Niepodległości Mongolii. Wielka miłośniczka herbaty. Ubolewa, że jej ulubiony gatunek zniknął z rynku ale dzielnie wynajduje nowe herbaciane smaki, którymi osładza swój ból rozstania z Goldem. Do herbaty najlepiej pasuje książka. A jeszcze lepiej kryminał. Chmielewska i Christie rozpanoszyły się w jej biblioteczce. Kiedy nie czyta zwiedza Polskę. Czasami krajoznawczo, czasami koncertowo. Na Europę też już się porwała. Ukraina nie raz przetrwała jej turystyczny nalot, wszystko z miłości do tego kraju. Przede wszystkim kocha swój Śląsk, ale ma też duży sentyment do stolicy Dolnego Śląska. Umie też osiągać różne szczyty. Szczególnie głupoty i górskie. Planuje nawiedzić Szwedów i odwdzięczyć się im za potop, dlatego też pilnie studiuje wszystko co dotyczy Skandynawii. A oni, nieświadomi niczego, jeszcze nawet się nie zaczęli bać.

Zobacz też