28 lutego 2014

Trampki 2014 – I Spotkania Podróżujących Kobiet

Trampki 2014 – I Spotkania Podróżujących Kobiet
Autor: www.trampki.travel.pl, Licencja: Domena publiczna

Dziś wystartowały Trampki 2014, czyli I Spotkania Podróżujących Kobiet. To pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce ze względu na fakt, że choć spotkań i festiwali dotyczących podróży jest wiele to na większości z nich królują panowie. Poznawanie świata i samej siebie to idea, którą Trampki chcą promować, przełamując jednocześnie schematy i prezentując świat widziany oczami podróżujących kobiet. Organizatorką i pomysłodawczynią wydarzenia jest dziennikarka i podróżniczka Anita Demianowicz. Impreza potrwa do soboty 1 marca.

 

„Trampki – I Spotkania Podróżujących Kobiet to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. Bo, chociaż spotkań i festiwali dotyczących podróży organizowanych jest wiele, to na większości z nich królują panowie. To oni zdominowali „rynek” podróżniczy. Facet w drodze to banał, kobieta – strach pomyśleć. Podróżujące kobiety łamią stereotypy, nie potrzebują męskiego wsparcia, same radzą sobie na bezdrożach naszego globu, dźwigając ciężkie plecaki, w których oprócz zapasowych trampek, czasami trafić można i na szpilki. Jest wiele powodów, które powstrzymują kobiety przed samotnym podróżowaniem, jest też ich wiele, by właśnie to robić. Poznawanie świata i samej siebie to idea, którą TRAMPKI chcą promować, przełamując jednocześnie schematy i prezentując świat widziany oczami podróżujących kobiet. Świat, który w praktyce dla kobiety w podróży bywa zwykle bardzo łaskawy i życzliwy” – informuje organizator.

Na spotkaniach zaproszeni goście będą dzielić się przeżyciami ze swoich wypraw; ukazując różne ich aspekty. Opowiedzą o podróżach z dzieckiem, o tych w formie wolontariatu i tych po czterdziestce. Prelegentki poradzą jak zorganizować podróż, jak podróżować bezpiecznie, jak zdecydować się na ten pierwszy krok i udowodnią, że podróże są dla każdego. A do tego wszystkiego będzie motywował na swoich warsztatach trener i coach uświadamiając, że ograniczenia tkwią jedynie w nas samych, wszystko jest możliwe, tylko trzeba tego chcieć! Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Gdańska. Patronat medialny sprawują Radio Gdańsk, portal Trojmiasto.pl, a także magazyn podróżniczy „Poznaj Świat”.

Prelekcje będą odbywać się w przepięknej i klimatycznej Filii Gdańskiej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, natomiast czas po prezentacjach będzie można spędzić przy dobrym filmie w Kawiarni Filmowej „W starym kadrze”. Spotkania poprowadzi organizatorka i pomysłodawczyni spotkań Anita Demianowicz, dziennikarka i podróżniczka. Autorka bloga „B*Anita – Podążam swoją drogą” (www.banita.travel.pl) oraz współorganizatorka Ewa Witkowska.

Partnerzy organizacyjni: Wojewódzka i Miejska Bibliotek Publiczna w Gdańsku Filia Gdańska oraz Kawiarnia Filmowa „W Starym Kadrze”

Program imprezy

Piątek 28 lutego

Miejsce spotkań: Wojewódzka i Miejska Bibliotek Publiczna w Gdańsku Filia Gdańska, ul. Mariacka 42

17.00 – 17.15 Rozpoczęcie spotkań
17.15 – 18.00 Dariusz Seleman, „Sztuka osiągania celów”- warsztat motywacyjny, część I
18.00 – 18.45 Dariusz Seleman, „Sztuka osiągania celów”- warsztat motywacyjny, część II
18.55 – 19.40 Ola Wysocka „Z dzieckiem w podróży”
19.40 zakończenie spotkań

Miejsce spotkań: Kawiarnia „W starym Kadrze”

20.30 projekcja filmu (Obowiązuje rezerwacja miejsc pod numerem tel. (58) 682-15-67)

Sobota 1 marca

Miejsce spotkania: Wojewódzka i Miejska Bibliotek Publiczna w Gdańsku Filia Gdańska, ul. Mariacka 42

10.30 – 11.00 Rozpoczęcie spotkań
11.00 – 11.45 Martyna Rydel „Wolontariat – sposób na podróż”
11.55 – 12.40 Ewelina Domańska „Samotnie przez polskie góry”
12.50 – 13.35 Jagoda Koprowska „Podróże po czterdziestce”
13.45 – 14.30 Anita Demianowicz „Samotnie przez Amerykę Środkową”
14.30 – 15.00 Przerwa
15.00 – 15.45 Z Anią Krypą o podróżach rozmawia Włodek Raszkiewicz z Radia Gdańsk
15.55 – 16.40 Marta Muszyńska „Praktyczny przewodnik samotnie podróżującej kobiety – podróż na Maltę”
16.50 – 18.20 Marzena Filipczak „Bezpiecznie w Oriencie – Iran, Indie i nie tylko””
18.20 – 19.00 zakończenie spotkania i losowanie nagród wśród uczestników, którzy wypełnili ankiety

Miejsce spotkań: Kawiarnia Filmowa W Starym Kadrze, ul. Grobla I ¾

20.00 projekcja filmu (Obowiązuje rezerwacja miejsc pod numerem tel. (58) 682-15-67)

Strona organizatora wydarzenia: www.trampki.travel.pl

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też