28 lutego 2014

Trampki 2014 – I Spotkania Podróżujących Kobiet

Trampki 2014 – I Spotkania Podróżujących Kobiet
Autor: www.trampki.travel.pl, Licencja: Domena publiczna

Dziś wystartowały Trampki 2014, czyli I Spotkania Podróżujących Kobiet. To pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce ze względu na fakt, że choć spotkań i festiwali dotyczących podróży jest wiele to na większości z nich królują panowie. Poznawanie świata i samej siebie to idea, którą Trampki chcą promować, przełamując jednocześnie schematy i prezentując świat widziany oczami podróżujących kobiet. Organizatorką i pomysłodawczynią wydarzenia jest dziennikarka i podróżniczka Anita Demianowicz. Impreza potrwa do soboty 1 marca.

 

„Trampki – I Spotkania Podróżujących Kobiet to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. Bo, chociaż spotkań i festiwali dotyczących podróży organizowanych jest wiele, to na większości z nich królują panowie. To oni zdominowali „rynek” podróżniczy. Facet w drodze to banał, kobieta – strach pomyśleć. Podróżujące kobiety łamią stereotypy, nie potrzebują męskiego wsparcia, same radzą sobie na bezdrożach naszego globu, dźwigając ciężkie plecaki, w których oprócz zapasowych trampek, czasami trafić można i na szpilki. Jest wiele powodów, które powstrzymują kobiety przed samotnym podróżowaniem, jest też ich wiele, by właśnie to robić. Poznawanie świata i samej siebie to idea, którą TRAMPKI chcą promować, przełamując jednocześnie schematy i prezentując świat widziany oczami podróżujących kobiet. Świat, który w praktyce dla kobiety w podróży bywa zwykle bardzo łaskawy i życzliwy” – informuje organizator.

Na spotkaniach zaproszeni goście będą dzielić się przeżyciami ze swoich wypraw; ukazując różne ich aspekty. Opowiedzą o podróżach z dzieckiem, o tych w formie wolontariatu i tych po czterdziestce. Prelegentki poradzą jak zorganizować podróż, jak podróżować bezpiecznie, jak zdecydować się na ten pierwszy krok i udowodnią, że podróże są dla każdego. A do tego wszystkiego będzie motywował na swoich warsztatach trener i coach uświadamiając, że ograniczenia tkwią jedynie w nas samych, wszystko jest możliwe, tylko trzeba tego chcieć! Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Gdańska. Patronat medialny sprawują Radio Gdańsk, portal Trojmiasto.pl, a także magazyn podróżniczy „Poznaj Świat”.

Prelekcje będą odbywać się w przepięknej i klimatycznej Filii Gdańskiej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, natomiast czas po prezentacjach będzie można spędzić przy dobrym filmie w Kawiarni Filmowej „W starym kadrze”. Spotkania poprowadzi organizatorka i pomysłodawczyni spotkań Anita Demianowicz, dziennikarka i podróżniczka. Autorka bloga „B*Anita – Podążam swoją drogą” (www.banita.travel.pl) oraz współorganizatorka Ewa Witkowska.

Partnerzy organizacyjni: Wojewódzka i Miejska Bibliotek Publiczna w Gdańsku Filia Gdańska oraz Kawiarnia Filmowa „W Starym Kadrze”

Program imprezy

Piątek 28 lutego

Miejsce spotkań: Wojewódzka i Miejska Bibliotek Publiczna w Gdańsku Filia Gdańska, ul. Mariacka 42

17.00 – 17.15 Rozpoczęcie spotkań
17.15 – 18.00 Dariusz Seleman, „Sztuka osiągania celów”- warsztat motywacyjny, część I
18.00 – 18.45 Dariusz Seleman, „Sztuka osiągania celów”- warsztat motywacyjny, część II
18.55 – 19.40 Ola Wysocka „Z dzieckiem w podróży”
19.40 zakończenie spotkań

Miejsce spotkań: Kawiarnia „W starym Kadrze”

20.30 projekcja filmu (Obowiązuje rezerwacja miejsc pod numerem tel. (58) 682-15-67)

Sobota 1 marca

Miejsce spotkania: Wojewódzka i Miejska Bibliotek Publiczna w Gdańsku Filia Gdańska, ul. Mariacka 42

10.30 – 11.00 Rozpoczęcie spotkań
11.00 – 11.45 Martyna Rydel „Wolontariat – sposób na podróż”
11.55 – 12.40 Ewelina Domańska „Samotnie przez polskie góry”
12.50 – 13.35 Jagoda Koprowska „Podróże po czterdziestce”
13.45 – 14.30 Anita Demianowicz „Samotnie przez Amerykę Środkową”
14.30 – 15.00 Przerwa
15.00 – 15.45 Z Anią Krypą o podróżach rozmawia Włodek Raszkiewicz z Radia Gdańsk
15.55 – 16.40 Marta Muszyńska „Praktyczny przewodnik samotnie podróżującej kobiety – podróż na Maltę”
16.50 – 18.20 Marzena Filipczak „Bezpiecznie w Oriencie – Iran, Indie i nie tylko””
18.20 – 19.00 zakończenie spotkania i losowanie nagród wśród uczestników, którzy wypełnili ankiety

Miejsce spotkań: Kawiarnia Filmowa W Starym Kadrze, ul. Grobla I ¾

20.00 projekcja filmu (Obowiązuje rezerwacja miejsc pod numerem tel. (58) 682-15-67)

Strona organizatora wydarzenia: www.trampki.travel.pl

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Mapa świata na ścianę

Jeżeli chcemy, by nasze dziecko wiedziało, ile jest krajów na świecie, wystarczy rozłożyć przed...
Mapa świata na ścianę