Rejsy turystyczne na morzu. Przełam rutynę i przeżyj coś nowego!

Rejsy turystyczne na morzu. Przełam rutynę i przeżyj coś nowego!

Masz już za sobą fascynujące wakacje na Mazurach albo żeglowanie na Zegrzu? Chcesz poczuć się jak prawdziwy wilk morski? Rejsy po Bałtyku i innych europejskich morzach to okazja do zagłębienia się w tematykę żeglowania. Sprawdź, z kim możesz wyruszyć w rejs turystyczny: wyjątkowy, bezpieczny, ale także pełen przygód.

Czy warto wybrać wypoczynek nad morzem?

Nie dla każdego przyjemnością jest leżenie na piasku i pływanie na materacu przez tydzień czy dwa. Wśród wczasowiczów z naszego kraju, nie brakuje osób, które chcą, by wakacje kojarzyły się z pięknymi widokami oraz odrobiną adrenaliny.

Z myślą o takich osobach powstają plany na rejsy żaglowcem i jachtami żaglowymi, które łączą zwiedzanie pięknych zakątków świata z pokonywaniem mórz na pokładzie żaglówki.

Taki aktywny wypoczynek w gronie przyjaciół, rodziny, a nawet początkowo obcych sobie ludzi, jest pasjonujący. Nie ma tutaj miejsca na nudę. Jest natomiast okazja do podziwiania piękna świata z pokładu, zawijania do różnorodnych portów i próbowania swoich sił podczas silnego wiatru i fal uderzających o burtę.

Rejsy szkoleniowe i turystyczne w Sztorm grupa – przeżyj niezapomnianą przygodę!

Jeśli wyraźnie czujesz, że właśnie takich emocji brakuje w Twoim życiu, zaplanuj wakacje tak, aby wyruszyć w niezapomniany rejs pod opieką doświadczonego żeglarza. Oferta znajdzie się dla każdego – także dla osób, które nie mają dużego doświadczenia w żeglowaniu.

Jak przebiegają rejsy turystyczne?

Rejsy turystyczne łączą walory żeglowania ze zwiedzaniem. Ich przebieg w dużej mierze jest uzależniony od wybranego kierunku, ale także warunków pogodowych. Plany zakładają jednak, że załoga wypływa z określonego portu, a następnie przez kilka dni, zwykle przez 7, żegluje po morzu albo morzach…

Takie żeglowanie umożliwia wpływanie do różnorodnych portów, zwiedzanie ich i okolicznych miasteczek, kąpiele wodne i relaks na piasku. Można opalać się, robić zdjęcia, filmować, nurkować, próbować lokalnej kuchni, czyli w pełni cieszyć się wakacjami.

Natomiast noclegi odbywają się na pokładzie, zwykle w dwuosobowych kajutach i na wygodnych kojach. Nad przebiegiem całego rejsu czuwa doświadczony kapitan, a jego uczestnicy stanowią pełnoprawną załogę. Są zaangażowani w prace na pokładzie, dzięki czemu zdobywają doświadczenie i czują się odpowiedzialni za przebieg rejsu.

W rejsach turystycznych mogą wziąć udział osoby dorosłe – również takie, które nigdy nie weszły na pokład żadnej żaglówki. Z pewnością jednak szybko nauczą się zasad żeglowania, a wakacje na pokładzie zostaną przez nich zapamiętane na zawsze.

Gdzie odbywają się rejsy turystyczne?

Oferta rejsów turystycznych jest tak szeroka, że wymarzone wakacje na pokładzie żaglowca znajdzie dla siebie zarówno miłośnik spokoju, upałów i słońca, jak również zwolennik umiarkowanych temperatur i żeglarskich wyzwań.

Do najpopularniejszych rejsów wycieczkowych należą te po Morzu Północnym, Bałtyku, Adriatyku, Morzu Śródziemnym i Egejskim.

  • Morze Północne to przede wszystkim rejsowanie nieopodal Holandii i zwiedzanie kraju Tulipanów. Rejs turystyczny rozpoczyna się w Lemmer, na północy Niderlandów, a później jacht dopływa i przystaje w Amsterdamie, Hadze, Rotterdamie, Vlissingen oraz Den Helder.
  • Rejs po Morzu Śródziemnym to przede wszystkim opływanie malowniczej, pełnej turkusowych zatoczek i białych klifów Majorki. Urzeka ona pięknem tamtejszej flory, ale także ciekawymi miasteczkami, w których można skosztować przepysznej hiszpańskiej kuchni. Podczas rejsu można się opalić i popływać w idealnie ciepłej wodzie.

  • Rejsy morskie w Grecji to opcja dla zwolenników gorąca, pysznej kuchni oraz białych domków z niebieskimi dachami. Rejsy wzdłuż Greckiej Riwiery albo po Cykladach zachwycą pasjonatów historii, miłośników plażowania, nurkowania i zanurzania się w historię naszej cywilizacji.
  • Rejsy w Chorwacji i Morze Adriatyckie to kolejne fantastyczne okolice do żeglowania. Jest tam ciepło, a widoki z wody są malownicze. Wybierając się w morski rejs turystyczny po Chorwacji, odwiedzisz Hvar, Trogir, Split, Primosten, Zadar, Kornati, Dubrovnik — miasta pełne zabytków, romantycznych zakątków i przesycone historią. Wakacje w Chorwacji możesz spędzić zupełnie inaczej niż nasi rodacy — na pokładzie wygodnej łódki, stawiając białe żagle, a nie w gwarnym, zatłoczonym hotelu.

Zarezerwuj rejs w Sztorm Grupa i przeżyj przygodę!

Lubisz wyjątkowe przeżycia, ale stawiasz na bezpieczeństwo, doskonałą organizację wakacji i chcesz mieć pewność, że urlop spędzisz tak, jak sobie wymarzyłeś? Sztorm Grupa to specjaliści od rejsów szkoleniowych, żeglowania po Mazurach czy Zegrzu, ale także organizatorzy doskonałych rejsów turystycznych do Grecji, Chorwacji, na Majorkę, po Morzu Północnym i Bałtyku.

Sprawdź aktualną ofertę: kierunki, ceny rejsów morskich oraz dostępne jednostki pływające, na których możesz spędzić niezapomniane wakacje.

Rejsy turystyczne po morzach są dostępne dla wszystkich osób pełnoletnich, bez żadnych haczyków i informacji wpisanych małym druczkiem. Jeśli popłyniesz w rejs ze Sztorm Grupą, zaskoczy Cię wyłącznie piękno miejsc, w których spędzisz swój wyjątkowy urlop pod żaglami.

O autorze
blank redakcja

Zobacz też