10 najpiękniejszych puszczy i lasów Polski

W dzisiejszych czasach ciężko znaleźć miejsce, w którym będziemy mogli w pełni oderwać się od hałasu i zgiełku dnia codziennego. Wakacje czy weekendy to czas, kiedy możemy w spokoju i ciszy odpocząć od wyścigu, w którym bierzemy udział przez całe nasze życie. Najlepszym sposobem na to jest spędzanie urlopu na łonie przyrody. Dlaczego więc nie wybrać się na spacer po lesie? Spokój, który z pewnością tam znajdziemy pomoże nam się odprężyć i zregenerować siły. Warto też wyostrzyć wzrok – kto wie z kim możemy spotkać się za kolejnym drzewem…?
Na terenie całego kraju rozciągają się urokliwe puszcze i lasy, choć najwięcej z nich znajduje się w województwie warmińsko – mazurskim. Północno-wschodnia część Polski przecież nie bez przyczyny nazywana jest Zielonymi Płucami.

#1. Puszcza Białowieska

Chyba najbardziej znany i najchętniej odwiedzany kompleks leśny na terenie Polski, zajmujący blisko 1500 km2. Sławę zapewniły jej z pewnością żubry, żyjące tu na wolności. Oprócz nich możemy również spotkać rysie, wilki, łosie oraz wiele innych, równie interesujących, zwierząt. Z kolei do flory drzew zalicza się ok. 26 gatunków, które dorastają do 57 m, a obwód wielu z nich sięga nawet 750cm! Puszcza położona jest na terenie Polski i Białorusi, a w jej skład wchodzą cztery dawne kompleksy leśne Puszcz: Białowieskiej, Ladzkiej, Świsłockiej oraz Szereszewskiej. Jej historia jest warta uwagi każdego miłośnika przyrody.

10 najpiękniejszych puszczy i lasów Polski
Autor: Frank.Vassen, Licencja: CC BY

10 najpiękniejszych puszczy i lasów Polski
Autor: Frank.Vassen, Licencja: CC BY


Podobne ciekawostki

Korona Polski

Jeśli szukasz ciekawego sposobu na spędzenie wakacji, to poniższy artykuł będzie ciekawą propozycją dla...
Korona Polski

10 największych miast świata

Atrakcyjne miejsca pracy, prestiżowe uczelnie, możliwość korzystania z dobrze rozwiniętej sieci komunikacyjnej i najnowszych...
10 największych miast świata