10 najpiękniejszych puszczy i lasów Polski

W dzisiejszych czasach ciężko znaleźć miejsce, w którym będziemy mogli w pełni oderwać się od hałasu i zgiełku dnia codziennego. Wakacje czy weekendy to czas, kiedy możemy w spokoju i ciszy odpocząć od wyścigu, w którym bierzemy udział przez całe nasze życie. Najlepszym sposobem na to jest spędzanie urlopu na łonie przyrody. Dlaczego więc nie wybrać się na spacer po lesie? Spokój, który z pewnością tam znajdziemy pomoże nam się odprężyć i zregenerować siły. Warto też wyostrzyć wzrok – kto wie z kim możemy spotkać się za kolejnym drzewem…?
Na terenie całego kraju rozciągają się urokliwe puszcze i lasy, choć najwięcej z nich znajduje się w województwie warmińsko – mazurskim. Północno-wschodnia część Polski przecież nie bez przyczyny nazywana jest Zielonymi Płucami.

#1. Puszcza Białowieska

Chyba najbardziej znany i najchętniej odwiedzany kompleks leśny na terenie Polski, zajmujący blisko 1500 km2. Sławę zapewniły jej z pewnością żubry, żyjące tu na wolności. Oprócz nich możemy również spotkać rysie, wilki, łosie oraz wiele innych, równie interesujących, zwierząt. Z kolei do flory drzew zalicza się ok. 26 gatunków, które dorastają do 57 m, a obwód wielu z nich sięga nawet 750cm! Puszcza położona jest na terenie Polski i Białorusi, a w jej skład wchodzą cztery dawne kompleksy leśne Puszcz: Białowieskiej, Ladzkiej, Świsłockiej oraz Szereszewskiej. Jej historia jest warta uwagi każdego miłośnika przyrody.

10 najpiękniejszych puszczy i lasów Polski
Autor: Frank.Vassen, Licencja: CC BY

10 najpiękniejszych puszczy i lasów Polski
Autor: Frank.Vassen, Licencja: CC BY


Podobne ciekawostki

Mikronacje

Mikronacja, a właściwie słuszniejsza jest angielska nazwa „micronation”, to pojęcie określające niewielkie terytorium, które...
Mikronacje