9 miejsc, w których można spędzić niezapomniane ferie

Zima za pasem, pojawiają się pierwsze prognozy dotyczące opadów śniegu i coraz więcej osób zaczyna zerkać w kalendarz i szukać terminu ferii oraz zadawać sobie pytanie gdzie je spędzić. Tygodniowy lub dwutygodniowy odpoczynek to wspaniały czas na odreagowanie stresów codzienności. Podczas wybierania kierunków zimowych wyjazdów samoczynnie stają przed oczami ośnieżone stoki narciarskie. Ale nie jest to jedyna opcja dla wyjeżdżających. Zimą można złapać też trochę słońca i wygrzać się w jego promieniach. Zapraszamy na przegląd miejsc, gdzie spędzić można niezapomniane ferie.

#1. Gmina Bukowina Tatrzańska

Uznawana w ostatnich latach za polską mekkę miłośników białego szaleństwa. Wygrywa wyścig z niedalekim Zakopanem. To tu w Białce i Bukowinie Tatrzańskiej znajdują się wysoko oceniane przez narciarzy wyciągi. Dzięki wprowadzeniu tak zwanego TatrySki Pass wiele z nich dostępnych jest w ramach jednego karnetu. Poza doskonale przygotowanymi stokami na gości czekają wygodne pensjonaty, hotele i gospodarstwa agroturystyczne ze świetną regionalną kuchnią. Z kolei po męczącym dniu na stoku można się zregenerować w tutejszych kąpieliskach termalnych. W gminie Bukowina Tatrzańska nie można się nudzić. A jeśli dodamy do tego wspaniałe widoki na Tatry otrzymamy miejsce, gdzie można spędzić niezapomniane, aktywne ferie.

9 miejsc, w których można spędzić niezapomniane ferie
Autor: Kinkaspinka, Licencja: CC-BY-SA

9 miejsc, w których można spędzić niezapomniane ferie
Autor: Łukasz Goryl, Licencja: CC-BY-SA


Podobne ciekawostki

10 najstarszych gór polskich

Góry polskie to doskonały obiekt naszych podróżniczych zmagań. Wędrówki górskimi szlakami dostarczają wielu niezapomnianych...
10 najstarszych gór polskich

7 niezwykłych miast USA

Stany Zjednoczone to jedno z największych, czwarte co do wielkości, państw świata. Zaraz po...
7 niezwykłych miast USA

8 niezwykłych pustyń

Około 1/3 powierzchni wszystkich lądów na ziemi zajmują pustynie. Zazwyczaj kojarzone są one z...
8 niezwykłych pustyń