9 niezwykłych tuneli z drzew

Rosnące wzdłuż drogi, alei lub ścieżki drzewa często łączą się nad naszymi głowami tworząc tunel. Takie tunele mogą być mniej lub bardziej gęste, różnokolorowe w zależności od gatunków drzew i pory roku, powstają samoistnie lub są celowo tworzone przez ludzi. Zawsze jednak łączy je jedno – tworzą malowniczą scenerię! Dziś pokazujemy jak piękne „roślinne tunele” rozrzucone są po całym świecie.

#1. Drzewa Jacaranda w Republice Południowej Afryki

Ponad 10 milionów drzew sprawia, że największe miasto RPA wciąż jest zielone. Niektóre nieoficjalne źródła podają, że Johannesburg to największy las stworzony przez człowieka. Istnieje przynajmniej 49 gatunków drzew Jacaranda, a większość z nich pochodzi z Ameryki Południowej (zwłaszcza z Urugwaju, Brazylii, Peru i Argentyny) oraz basenu Morza Karaibskiego. Tropikalne drzewa przywieziono do Republiki Południowej Afryki ponad sto lat temu. W październiku tysiące drzew rozkwitają i całkowicie odmieniają oblicze miast.
W Pretorii znajduje się imponujący tunel z drzew Jacaranda. Miasto w ogóle nazywane jest „Jacaranda City”, dzięki kilkudziesięciu kwitnącym drzewom, które rozjaśniają miejski krajobraz fioletowo-niebieskimi plamami.

9 niezwykłych tuneli z drzew
Autor: Hein waschefort, Licencja: CC-BY-SA

9 niezwykłych tuneli z drzew
Autor: martie1swart, Licencja: CC BY


Podobne ciekawostki

Mikronacje

Mikronacja, a właściwie słuszniejsza jest angielska nazwa „micronation”, to pojęcie określające niewielkie terytorium, które...
Mikronacje