Góra Wdżar

Czorsztyn w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Województwo małopolskie
Liczba ludności
7143
Powierzchnia
61,72 km2
Nr. kierunkowy
(+48) 18
Współrzędne
N:49.437407
E:20.327023
Herb
Herb Czorsztynu

Góra Wdżar - opis atrakcji

Góra Wdżar znajduje się na pograniczu Pienin i Gorców nad Przełęczą Snozka. Jest to jedna z najciekawszych pod względem krajoznawczych i turystycznych gór w okolicy, choć liczy jedynie 766 m n.p.m.

Choć położony po „gorczańskiej” stronie drogi z Krościenka do Nowego Targu, Wdżar zaliczany jest przez geografów do Pienin. Ma niezwykłą jak na polskie góry budowę geologiczną. Jest to góra pochodzenia wulkanicznego, zbudowana z andezytów pienińskich. Na jej szczycie znajdują się wychodnie andezytu w postaci baszt i stołów skalnych. W rumowiskach andezytowych w dwóch miejscach występują anomalie magnetyczne (miejsca są oznaczone), w których igła kompasu nie wskazuje północy. Pochodzenie tych zmian nie jest do końca wyjaśnione przez naukowców.

Na zboczach Wdżaru znajduje się ośrodek narciarski i rekreacyjny Czorsztyn Ski. Zimą działają tu narciarskie trasy zjazdowe, zimą zaś ośrodek wspinaczkowy, park rowerowy, zjeżdżalnia grawitacyjna oraz trasy przyrodnicze w kamieniołomach.

Zgłoś błąd

Góra Wdżar - galeria zdjęć

Góra Wdżar na mapie

Góra Wdżar cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Góra Wdżar

Miasta w pobliżu Góra Wdżar

Regiony w pobliżu Góra Wdżar

Warto wiedzieć

Więcej informacji