Przełęcz Snozka

Przełęcz Snozka w pigułce

Kraj
Polska
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Przełęcz Snozka - opis atrakcji

Przełęcz Snozka znajduje się na pograniczu Gorców i Pienin. Przebiega przez nią droga 969 łącząca Krościenko nad Dunajcem i Nowy Targ. Ponad przełęczą wznosi się Góra Wdżar, na której zimą działa ośrodek narciarski Czorsztyn Ski.

Przełęcz jest niezwykle widokowym miejscem. Roztacza się stąd piękna panorama Tatr, Pienin, Magury Spiskiej, Pasma Radziejowej oraz Jeziora Czorsztyńskiego. Najważniejszym obiektem na przełęczy jest monumentalny pomnik „Organy” autorstwa Władysława Hasiora. Był on przedmiotem wielu kontrowersji, ze względu na tablicę informująca, ze postawiono go poległym w walce o utrwalanie władzy ludowej na Podhalu. Ostatecznie pomnik zdecydowano się zostawić, a jedynie zmieniono tablicę. Pomnik został zaprojektowany tak, że wydaje dźwięki podczas wiatru, co daje wrażenie grających organów.

Oprócz Organów na przełęczy znajduje się bacówka oraz duży parking. Wjazd na niego możliwy jest jedynie jadąc od strony Krościenka. Przebiega tędy niebieski szlak z Tarnowa na Wielki Rogacz, na odcinku z Ochotnicy Dolnej przez Lubań do Czorsztyna.

Zgłoś błąd

Przełęcz Snozka - galeria zdjęć

Przełęcz Snozka na mapie

Przełęcz Snozka cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Przełęcz Snozka

Miasta w pobliżu Przełęcz Snozka

Regiony w pobliżu Przełęcz Snozka

Więcej informacji