Morze Lakkadiwskie

Morze Lakkadiwskie
Autor: CIA, Licencja: Domena publiczna

Morze Lakkadiwskie jest częścią Oceanu Indyjskiego, położone u południowo-zachodnich wybrzeży Indii. Od otwartego oceanu oddziela je pas wysp, z których najbardziej znanymi są Archipelagi Malediwów i Lakkadiwów oraz Sri Lanka.

Południowe wybrzeża Indii są w ostatnich latach coraz bardziej popularne wśród turystów. Podobnie rzecz się ma z wyspami położonymi na Morzu Lakkadiwskim. O ile Malediwy mają już wyrobioną wśród turystów renomę, to Lakkadiwy wciąż pozostają oaza spokoju. A tutejsze krajobrazy są wyjątkowe. Błękitne morskie wody, złote plaże, żywa zieleń tropikalnej roślinności, palmy, a przede wszystkim bogactwo podwodnego życia sprawiają, że wybrzeża Morza Lakkadiwskiego są wyjątkowo atrakcyjne dla odwiedzających.

Wody Morza Lakkadiwskiego są szczególnie bogate w rafy koralowe. W ciągu całego roku temperatura powietrza utrzymuje się tu na poziomie 25 -30 stopni Celsjusza, zaś temperatura wód morskich dochodzi do 25 stopni. W ciepłych wodach rozwijają się kolorowe rafy, pośród których kryją się egzotyczne zwierzęta morskie. Podwodne, baśniowe krainy zamieszkują barwne ryby, rzadkie gatunki koralowców oraz żółwi. Popularną formą spędzania czasu jest więc tu nurkowanie, zarówno z ciężkim sprzętem jak i coraz bardziej popularny snorkeling, który pozwala nawet osobom mniej doświadczonym w tym sporcie na podziwianie podwodnych światów. Rafy koralowe można podglądać także z poziomu morza, dzięki specjalnym łodziom ze szklanymi dnami.

Od początku lat dziewięćdziesiątych na indyjskich wybrzeżach Morza Lakkadiwskiego rozwijana jest turystyka ekologiczna, zmierzająca do ukazania bogactwa naturalnego tych terenów, gdzie ciepłe morze łączy się z tropikalną roślinnością porastającą stoki gór Western Ghats. Dzięki kilkunastu rezerwatom przyrody oraz stanowiskom obserwacyjnym ptaków region Kerala to prawdziwy raj dla miłośników dzikiej przyrody. Popularnym kierunkiem turystyki są tu także wyjazdy związane z odnową biologiczną oraz tradycyjną medycyną indyjską.

Wybrzeża Morza Lakkadiwskiego z każdym rokiem staja się coraz bardziej popularne wśród turystów. Na plażach i w ich pobliżu wyrastają ekskluzywne kompleksy wypoczynkowe doskonale wpisane w egzotyczny krajobraz oraz zapewniające turystom odpoczynek na najwyższym poziomie.

Miejscowości nad Morzem Lakkadiwskim:
Kolombo
Male
Alappuzha
Mararikulam

Atrakcje nad Morzem Lakkadiwskim:
Plaża Varkala
Plaża Muzhappilangad
Góry West Ghats
Ruiny świątyni buddyjskiej Nilandhoo
Malediwy
Lakkadiwy

Zobacz też

Morze Wschodniochińskie

Trzeba by było naciągnąć fakty, aby móc powiedzieć, że Morze Wschodniochińskie leży w spokojnym...
Morze Wschodniochińskie

Emerald Pool (Dominika)

Okolice Roseau słyną z pięknych egzotycznych miejsc. Jednym z nich jest jezioro Emerald Pool,...
Emerald Pool (Dominika)

Rzeka Missisipi

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych rzek świata jest Missisipi. To największa, licząca ponad 4000 kilometrów,...
Rzeka Missisipi

Rzeka Odra

Istnieje turystyka piesza, rowerowa, górska i wiele innych. Ba – nawet jest turystyka koncertowa....
Rzeka Odra

Morze Koralowe

Morze Koralowe położone jest w Australii. Od zachodu graniczy z Oceanem Indyjskim, dzięki Cieśninie...
Morze Koralowe

Morze Tasmana

Morze położone na Oceanie Spokojnym, od zachodu ograniczone Tasmanią i Australią, ze wschodu Nową...
Morze Tasmana