2 stycznia 2013

Ukraina – jeden z najlepszych celów podróżniczych w 2013 roku

Ukraina – jeden z najlepszych celów podróżniczych w 2013 roku

Ukraina znalazła się w czołówce dziesięciu najlepszych celów podróżniczych w kilku znanych rankingach: „National Geographic”, „Lonely Planet” oraz serwisu TripAdvisor. Powodem tak dużego skoku popularności były odbywające się w zeszłym roku Mistrzostwa Europy w piłce nożnej EURO 2012 – turystyczny outsider, jakim dotąd było państwo, szybko awansował na jeden z najatrakcyjnieszych punktów na podróżniczej mapie świata.

Na pierwszym miejscu przygotowanej przez „National Geographic” listy znalazł się Krym, serwis turystyczny TripAdvisor poleca z kolei stolicę – Kijów. „Lonely Planet” wymienia Ukrainę w aż trzech różnych rankingach.

Lwów, miasto cenione za dużą liczbę zabytków znajdujących się na liście UNESCO, uplasował się na drugim miejscu wśród sześciu europejskich miejsc, do których warto wybrać się na weekend. „Lonely Planet” poleca również kopalnie soli w Sołotwinie, a lubiącym mocniejsze wrażenia wizytę w Czarnobylu.

O autorze
Justyna Sekuła
Mimo tego, że od 4 lat mieszka w Krakowie, ciągle z radością powraca w rodzinne strony Beskidu Niskiego. Miłośniczka pieszych wędrówek, zwłaszcza po górach i podróżowania tanimi liniami lotniczymi. Nie lubi ograniczeń, uważa, że najlepsze wycieczki to te zorganizowane na własną rękę. W wolnych chwilach czyta książki, które powoli przestają mieścić się na półce. Wielbicielka zabaw ze słowami, absurdalnych dyskusji i czarnego humoru, pomagającego nabrać jej dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Zobacz też