11 najbarwniejszych miast na świecie

Większość naszych miast jest przygnębiająca i szara – z całą pewnością brakuje im kolorów, które nie tylko dodają życia krajobrazowi, ale zdecydowanie wpływają na poprawę estetyki. Jeżeli chcesz więc chociaż na chwilę przenieść się do wielobarwnych miejsc, w których budynki mienią się wszystkimi barwami tęczy, albo do miast, w których każda pojedyncza budowla posiada dokładnie ten sam kolor, udaj się razem z nami na wyjątkową wycieczkę!
11 miast z różnych części świata, wyróżniających się unikatową historią, architekturą oraz zapierającą dech w piersiach paletą barw. Dzięki poniższemu zestawieniu, wszystkie z nich są na wyciągnięcie ręki.

#1. Guanajuato, Meksyk

Pośród gór Sierra de Guanajuato, znaleźć możemy przepiękne, kolonialne miasto Guanajuato. Jego początki, datowane są jeszcze na 1554 roku – lokalizacja z pewnością nie jest przypadkowa, obok mieszczą się bowiem jedne z najbogatszych w srebro obszarów górniczych Meksyku. Szesnastowieczny boom wydobywczy doprowadził do powstania pięknych rezydencji oraz niewielkich, jednak urodziwych budynków kolonialnych.
Ulice Guanajuato w połączeniu z kolorowymi deptakami, rozchodzą się promieniście od centrum, natomiast ruch samochodowy obsługiwany jest głównie przez sieć podziemnych tuneli. Dzięki temu, meksykańskie miasteczko jest idealnym ośrodkiem miejskim dla pieszych.

11 najbarwniejszych miast na świecie
Autor: Frank Mago, Licencja: CC BY


Podobne ciekawostki