9 opuszczonych wysp, na których czas się zatrzymał

#3. North Brother, USA

North Brother to wyspa znajdująca się na rzece East River, pomiędzy Bronx’em i wyspą Rikera. W niedalekiej odległości znajduje się wyspa towarzyszą, a mianowicie South Brother. Ostatni stały mieszkaniec, opuścił te tereny w 1885 roku, kiedy otwarto tam szpital przeznaczony do leczenia i odizolowania osób chorych na ospę. Placówka funkcjonowała nieprzerwanie do 1940 i została zamknięta na początku drugiej wojny światowej.
Obecnie, wyspa North Brother pełni rolę rezerwatu dla ptaków i jest całkowicie niedostępna dla ludzi. Większość „oryginalnych” budynków szpitalnych pozostała na swoim miejscu, ich stan jest jednak opłakany i grożą one zawaleniem. Gęsty las obecnie pokrywa zrujnowane budynki, które od ponad czterdziestu lat są miejscem przebywania jednej z największych kolonii lęgowych tutejszego ptactwa. W ostatnim okresie zauważono jednak, że coraz więcej gatunków zaczyna opuszczać wyspę z niewiadomych powodów.

North Brother, USA
Autor: JGNY, Licencja: CC BY


Podobne ciekawostki

Mikronacje

Mikronacja, a właściwie słuszniejsza jest angielska nazwa „micronation”, to pojęcie określające niewielkie terytorium, które...
Mikronacje